Yenimahalle Belediyesi'nin 2014 yılında başlattığı Evde Sağlık Hizmeti Projesi'nden 8 yılda 3 bin 350 vatandaş yararlandı.

Evden çıkamayan hastaların ayağına sağlık ekibi götüren Yenimahalle Belediyesi, bir doktor ve bir hemşire ile hafta içi her gün hasta ziyaretleri yapıyor. Yenimahalle’nin Evde Sağlık Hizmeti'nden 8 yılda 3 bin 350 vatandaş yararlandı.

YENİ SİSTEMLE REÇETELER EVDE YAZILIYOR

Belediye, hastalara genel muayene yaparak pansuman ve yara bakımı, kan tetkiki için kan örneği alma, sonda takma ve değiştirme, reçetelendirilmiş serum takma, enjeksiyon, dikiş alma gibi işlemlerin yanında bu yıl başlayan yeni hizmet ile hastaların reçetelerini de evlerinde yazıyor.

Hizmetten yararlanmak isteyen vatandaşların Yenimahalle Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’nün 526 24 06 no’lu numarasını arayarak, evde sağlık hizmeti talebinde bulunmaları yeterli oluyor.

“İHTİYACI OLAN HER VATANDAŞIN YANINDAYIZ”

Halk sağlığının ön planda tutulduğunun altını çizen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Yenimahalle’de özellikle eğitim ve sağlık alanlarına büyük önem veriyoruz. Yenimahalle’de her mahalleye sağlık ocağı yaparak ilgili kuruma teslim etmiş bir belediyeyiz. Vatandaşlarımız bu sayede hastanelerde yoğunluk yaratmadan kendi mahallesinde gerekli kontrollerini yaptırıyor. Evde sağlık hizmeti projemiz ile de evden çıkacak durumda olmayan yaşlı, engelli ve yatağa bağımlı vatandaşlarımıza sağlık hizmeti veriyoruz. Yeni uygulamamız ile doktorlarımız hastaların reçetelerini evinde yazarak hastaneye ve sağlık ocaklarına gitme zorunluluğunu kaldırıyor. Göreve geldiğimiz günden bu yana ihtiyacı olan her vatandaşımızın yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz” dedi.