Türkiye Yelken Federasyonu (TYF) Yelken Ligi ILCA 1'inci ayak yarışları ve milli takım seçmeleri, Ayvalık’ta başladı.

Türkiye Yelken Federasyonu (TYF) Yelken Ligi ILCA 1'inci ayak yarışları ve milli takım seçmeleri, Ayvalık’ta başladı.

Ayvalık Belediyesi’nin destekleriyle Ayvalık Yelken Kulübü’nün ev sahipliğinde düzenlenen yarışlarda; 51 kulüpten 188 sporcu, milli takıma girebilmek için 2 Aralık’a dek ter dökecek. 

İlk gün yarışları sonunda; ILCA 6. Sınıf yarışlarında Fenerbahçe Doğuş Yelken’den Nazlı Çağla Dönertaş birinci, Deniz Dönertaş üçüncü, Galatasaray’dan Ecem Güzel ikinci, ILCA 7. Sınıf yarışlarında Fenerbahçe Doğuş Yelken’den Berkay Abay birinci, Doruk Demircan üçüncü, Galatasaray’dan Umut Eyiparmak ikinci, ILCA 4. Sınıf yarışlarında Fenerbahçe Doğuş Yelken’den Fahri Can Tatlıcan birinci, Tekirdağ Yelken’den Kutsal Güneş Kurnaz ikinci, Galatasaray’dan Bartu Altıntaş ise üçüncü oldu.

Gün boyu yarışları hakem teknesinden takip eden Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, şunları söyledi:

“Kentimize kazandırdığımız, Türkiye Yelken Federasyonu’nun Yelken Ligi ILCA 1. Ayak Yarışları ve Milli Takım Seçmeleri statüsündeki Ayvalık kadar güzel yarışlar başladı. Ayvalık Belediyesi destekleriyle düzenlenen yarışlarda, altı günlük bir seride yüzlerce yelkenliye ev sahipliği yapacağız. Türkiye’nin her yerinden gelen yaklaşık 35 takım ile 200’ün üzerinde sporcu Ayvalık’ta olacak. Olimpiyatlarda ve uluslararası alanda başarılara imza atmış birçok yelkenci, bu kez Ayvalık rüzgarında yelkenlerini açıyor. Tüm sporculara, ayvalık kadar güzel bir yarış diliyorum. Hoş geldiniz, yürekten başarılar.”