VAN UMKE KURTARMA OPERASYONUNDA

Van’da hasta 11 saatte kurtarıldı. UMKE ve belediye ekipleri, yaklaşık 11 saatlik tipi, kar, fırtına ve çığ tehlikesi sonrası dağları aşarak mezraya ulaştı.

VAN UMKE KURTARMA OPERASYONUNDA

Van’ın Çatak ilçesine bağlı Binektaş mezrasında ikamet eden yüksek tansiyon hastası 70 yaşındaki Hasan Sayan isimli hasta, Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) ve belediye ekiplerinin 11 saatlik çalışması sonucu hastaneye ulaştırıldı.   


  Doğu Anadolu Bölgesi'nde 3 günden bu yana etkili olan kar yağışı ve fırtına hayatı olumsuz yönde etkiliyor. İlçenin Dolaylı Mahallesi'ne bağlı Binektaş mezrasında ikamet eden ve solunum sıkıntısı yaşayan yüksek tansiyon hastası 70 yaşındaki Hasan Sayan fenalaşınca yakınları hastaneye götürmek istedi.

Aile, yoğun kar yağışı ve fırtınadan dolayı yolda kalma ihtimaline karşı belediye ve sağlık ekiplerine haber verdi. Havanın fırtınalı olması nedeniyle Van merkezden bölgeye Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) sevk edildi.

Yaklaşık 11 saatlik kar, tipi, fırtına ve çığ tehlikesine karşı dağları aşa aşa mezraya giden UMKE ve Gürpınar Belediyesi ekipleri, hastayı evinde yapılan ilk müdahalenin ardından Çatak Devlet Hastanesine götürdü.

Van'ın Gürpınar ilçesinde kar ve tipi nedeniyle yolu kapanan mezrada mahsur kalan 70 yaşındaki tansiyon hastası, ekiplerin aralıksız çalışması sonucunda hastaneye ulaştırıldı

Van'ın Gürpınar ilçesinde etkili olan kar nedeniyle ulaşımın sağlanamadığı mezrada mahsur kalan yaşlı hasta, ekiplerin 12 saatlik çalışması sonucu hastaneye kaldırıldı.

İlçeye bağlı Dolaylı Mahallesi Binektaş mezrasında rahatsızlanan 70 yaşındaki tansiyon hastası Hasan Sayan'ın yakınları, sağlık ekiplerinden yardım istedi.

Van'dan 1'i paletli 3 ambulansla yola çıkan Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE), yolun kapalı olması nedeniyle durumu karla mücadele ekiplerine bildirdi.

Van Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Daire Başkanlığına bağlı Gürpınar Şube Müdürlüğü ekipleri, kardan kapanan bölgede yolu açma çalışması yaptı.

Yolun ulaşıma açılmasının ardından mezraya gelen ekipler, evinde ilk müdahalesi yapılan Sayan'ı Van Bölge ve Eğitim Araştırma Hastanesine ulaştırdı

Hasta yakınları, yardımlarına koşan sağlık ve karla mücadele ekiplerine teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER