banner247

UMKE Çalışmaları Anlatıldı

Van depreminden fotoğraf kareleri, depremde gönüllülerin özverili çalışmaları ve Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi’nin (UMKE) Van depreminde göçük altında kalmış depremzedeyi özverili çalışmalarıyla nasıl kurtardıkları katılımcılara izletildi.

 Namık Kemal Üniversitesi(NKÜ) Dağcılık ve Kampçılık Topluluğu tarafından düzenlenen “KURTARABİLİRSİNİZ! Van Depremi ve Gönüllülük” temalı fotoğraf sergisi Rektörlük Binası’nda ziyaretçilere açıldı.

NKÜ Dağcılık ve Kampçılık Topluluğu Koordinatörü Arş. Gör. Hüseyin Sarı tarafından organize edilen sergiye, NKÜ Ziraat Fakültesi, fotoğrafçılar Ahmet Yetkin Yılmaz, Fethiye Hacıoğlu, Hediye Yetkin, Mehmet Çağlayan, Resul Kurt ve Şirin Kahraman fotoğraflarıyla katkı sundular.

“KURTARABİLİRSİNİZ! Van Depremi ve Gönüllülük” fotoğraf sergisine, NKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Burhan Arslan, NKÜ Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet İstanbulluoğlu, NKÜ Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Turgut Sağlam, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Z. Kayıhan Korkut, Tekirdağ İl Sağlık Müdürü Mehtap Şen, Tekirdağ İl Afet ve Acil Durum Müdürü Recep Eroğlu, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.

Fotoğraf sergisinin açılışından önce, “Deprem ve Gönüllülük” konulu slayt gösterimi yapıldı. Slayt gösteriminde Van depreminden fotoğraf kareleri, depremde gönüllülerin özverili çalışmaları ve Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi’nin (UMKE) Van depreminde göçük altında kalmış depremzedeyi özverili çalışmalarıyla nasıl kurtardıkları katılımcılara izletildi.

Serginin açılış konuşmasında NKÜ Dağcılık ve Kampçılık Topluluğu Koordinatörü Arş. Gör. Hüseyin Sarı, bizlerin bu toplumun insanları olarak, hangi yaşta olursak olalım ve hangi meslekten olursak olalım yardıma koşmamız gerektiğini belirtti ve kendisine katkı sağlayanlara teşekkür etti.

NKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Burhan Arslan, öncelikle, etkinliği düzenleyenler ve katılımcılara duyduğu memnuniyete ifade ettikten sonra, bu etkinlikte amacın bir farkındalık yaratmak ve bu üzücü olayda ders çıkarılması gereken yerler olduğunu belirtti. Prof. Dr. Burhan Arslan, Van’daki elem olay karşısında Tekirdağ’dan Van’a kadar bir köprü kurulduğunu, üniversite olarak ellerinden gelen her türlü yardımı yaptıklarını, acılarına ortak olduklarını ve Van’daki Yükseköğretim kurumunun kendilerinden talep ettikleri iki konteyneri kendilerine gönderdiklerini söyledi.

Açılış konuşmalarının ardından “KURTARABİLİRSİNİZ! Van Depremi ve Gönüllülük” fotoğraf sergisine katkı sağlayan Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi’nden (UMKE) Dr. Hamit Işıkalp’a NKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Burhan Arslan, Ahmet Yetkin Yılmaz’a Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet İstanbulluoğlu, Şirin Kahraman’a İl Afet ve Acil Durum Müdürü Recep Eroğlu, Hediye Yetkin’e NKÜ Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Turgut Sağlam, Resul Kurt’a İl Sağlık Müdürü Mehtap Şen ve Fethiye Hacıoğlu’na NKÜ Dağcılık ve Kampçılık Topluluğu Koordinatörü Arş. Gör. Hüseyin Sarı plaket verdiler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER