UMKE'DE İŞLER YOLUNDA MI?

Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri yıllardır sorunlarına çözüm bulamıyor. Yakın bir zamanda sıkıntıların biteceği öngörülmüyor. Bakanlıkta sürekli bir genel müdür değişimi, daire başkanlarının makamlarında uzun süre kalamamaları sorunları işin içinden çıkılamaz bir duruma getiriyor.

Yönetmelikle kendine resmi olarak yer bulmak isteyen UMKE , hukuki anlamda geçerliliği bulunmayan (!) bir yönerge ile ayakta kalıyor. Yönetmeliğinde; malum sorunlardan ve UMKE'nin sahipsizliğinden çıkacağı yok.. Yapılan onlarca toplantı ve masrafında karşılığı yok. Elde var sıfır.

Sorun başta olunca İllerde  müdürlerin ve UMKE sorumlularının kendine has uygulama/beceriksizlikleri ve personel seçim kriterleri işlerin üzerine tuz biber ekiyor. Eğitimlerin ve UMKE'nin standardizasyonu ve yönetimsel becerilerin, liyakatın uygulanamaması sonu gelmeyen bir maratona benziyor.
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa
Mustafa - 2 yıl Önce

Bu durum o kadar üzücü ki anlatamam. Bu kadar emek bu kadar eğitilmiş personel bu kadar masraf yazık. Bence tüm UMKE olarak bir karar alıp. Konuyu direkt sayın cumhurbaşkanına taşımalıyız. Ast üst ilişkisi ile bir yere varılamayacağı açık. Sözde UMKE derneği var. Hepimizi örgütleyim köşke varıp derdimizi kendimiz anlatmalıyız