UMKE NEREYE GİDİYOR?

UMKE DOĞRU YOLDA MI?

UMKE NEREYE GİDİYOR?
 Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri'nin Görevleri ve Çalışma Esasları Yönerge'de net bir şekilde belirtilmiştir.

Gelinen noktada UMKE'nin asıl amacına uygun olarak kullanılmadığını görmekteyiz.  UMKE artık siyasi partilerin miting, kongre ve açılışlarında boy göstermekte, spor müsabakalarında ve sağlık tedbirlerinde yer almaktadır.

112 'nin bile üzerine vazife olmayan bazı görevlendirmeler artık UMKE'yi ilgilendirir olmuştur. 

Bu duruma Sağlık Müdürleri ve yetkililer izin vermekte Sağlık Bakanlığı'da göz yummaktadır. UMKE doğru yönde ilerlememekte bir şov malzemesi olarak vitrinlerde yerini almaktadır. 

UMKE'nin asli görevlerinde kullanılmaması UMKE'nin kuruluş felsefesinin, varoluş gerekçesinin ve misyonunun dışındadır.

UMKE'nin işlerine sendikaların karışması, sorumluları sendikanın seçmesi, Eğitim ve Tatbikat görevlendirmelerinde personellerin o karşı sendikadan, şu aşırı solcu, şu paralelci, şu milliyetçi gibi üzerlerinin çizilmesi, Sorumluların sorumsuzlukları, Egolarını UMKE ile tatmin etmeye çalışmaları, sorunların çözülmemesi karamsarlığımızı bir o kadar artırmaktadır.

Sorunların çözümünde de UMKE-DER'e büyük görevler düşmektedir.
UMKE'nin özüne dönmesi ve Güzel Günleri hep birlikte görmemiz umuduyla..UMKE AJANSI

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2015, 13:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
4.Bölüm
4.Bölüm - 4 yıl Önce

i̇şin çözüm odak noktası yeni çıkacağı söylenen umke yönergesinde umkenin,net misyonunun tanımlanması, hangi görevleri yerine getirmesi gerektiği, hangi eğitim ve ekipmanlarla donanımlı hale gelmesi,umke personelinin seçimindeki kriter özelliklerinin ne olması gerektiği, yönergeye uymayan personelin net olarak umke görevinden uzaklaştırılması, umke personeline ister kadro verilsin, ister verilmesin, özlük haklarının yada görev tanımı ve haklarının net tanımlanması gerekiyor.
sayın genel müdürüm,lütfen bu sese kulak verin.elinizin altında 6000 den fazla hazır kıta asker var,bunun 1000 tanesi gerçek umke sevdalısıdır sanırım ve emin olun gerçekten umke sevdalısı olan hiçbiri sizden para da beklemiyor
hadi bakalım inşAllah hayırlısı diyelim

3.Bölüm
3.Bölüm - 4 yıl Önce

hadi genel müdürümüz taşrada olan biteni bilmiyor, daire başkanlarımız da mı bilmiyor. hadi onlarda bilmiyor, umkeder deki arkadaşlarımız olan biteni neden iletmiyor bakanlığa. dernek yöneticilerimiz, belki bizler sorunları iletemiyoruz ama siz bizi temsil eden sivil toplum kuruluşumuzsunuz, günler geçiyor, lütfen biran önce görüşmeleri gerçekleştirin. bakanlıktan çıkacak,bırakın yönergeyi,il müdürlüklerine tek satır yazılacak herhangi bir talimatname bile umkeyi uçurur.yıllardır dilmizde tüy bitti,umke araçları umke haricinde her yerde kullanılıyor,evrak teslim etmeye bile gidip geliyor diye.yakın zamanda araçlarla ilgili yazdığınız yazı sayesinde araçlar tekrar umkeye geri verildi.gerçi hala bazı illerde makam arabası olarak kullanıldığını duyuyoruz

2.Bölüm
2.Bölüm - 4 yıl Önce

haber yazısında da geçen, ki en son örneği diyarbakırdır. hükümetimizi temsil eden de olsa bir siyasi partinin kongresinde umkenin görev alması umkenin misyonuyla ne alakası vardır.sosyal medyada boy boy resimlerin marifet gibi paylaşılması içler acısı komedi değil mi. yarın bir gün diğer bir siyasi parti aynı talebi iletirse ne yapacaksınız yada herhangi bir sendika, dernek vs sivil toplum kuruluşu. acaba o resimlerdeki arkadaşların akıllarına biz umkeciyiz ne işimiz var burda diye geçmemişmidir. elbette geçmiştir. gerçekten umke sevdalısı olan hepsinin geçmiştir. ama ne yapsınlar, eminin il müdürlüğü talimat verince işin rengi farklı olmuştur muhtemelen.

1.bölüm
1.bölüm - 4 yıl Önce

bu haberin yada bu uyarının yapılması için geç bile kalındı. teşkkürler umke.org
çok uzun zamandır bu konu konuşulması gereken acı bir konu malesef. umkenin misyonunun dışına doğru gidiyor olması. siyaset üstü bir oluşum olmasına rağmen, birçok yerde bilerek yada bilmeyerek sendikalar, cemaatler veya onun bunun tanıdığı gibi yaklaşımlara izin verildi süreçte. malesef ki bu bakanlığımızın hali-hazırda bir mevzuatı yıllardır ortaya koyamamasından kaynaklı olarak, illerde müdürlüklerin umkeyi izci ekibi yada janjanlı kıyafetleri olan gösteri ekibi gibi kullanmalarına sebep olmaktadır. gerek bir önceki genel müdürümüz veya şimdiki genel müdürümüzün umkeye olan sevdası ve verdikleri desteği bilsekte maalesef umkenin kuruluş amacından saptığının sanırım farkında değiller.

dejavu
dejavu - 4 yıl Önce

bardak yapımcıları;
hem benim paramla hemde bana artislik yapıp umkeyi banamı sunacaksın sayın sendikacılar... siz ancak antalyada otellerde benim paramla hafta sonu tatili yaparsınız. çek ellini artık gelme tatbikat alanlarına tatlıyla gelen tatlı su kurnazları...hepiniz aynısınız

Yeni umkeci
Yeni umkeci - 4 yıl Önce

bakanlığın ne yapmaya çalıştığını anlayabilene aşk olsun. sayın yetkililer amacınız her ne ise lütfen bir an önce netleştiriniz ki herkes yoluna baksın...

SIRADAKİ HABER