İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özlale, parlamenter sisteme geçiş sürecinde 6 partinin hazırlayacağı yol haritasının Cumhurbaşkanı adayından çok daha önemli olduğunu belirterek, “Bu konuda çok önemli bir gidişat var, partiler arasında görüş ayrılığı yok. Vatandaşlarımız iyimser olsunlar, bu ceberut yönetim anlayışının bitmesine 7-8 ay kaldı” dedi.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özlale, parlamenter sisteme geçiş sürecinde 6 partinin hazırlayacağı yol haritasının Cumhurbaşkanı adayından çok daha önemli olduğunu belirterek, “Bu konuda çok önemli bir gidişat var, partiler arasında görüş ayrılığı yok. Vatandaşlarımız iyimser olsunlar, bu ceberut yönetim anlayışının bitmesine 7-8 ay kaldı” dedi.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özlale, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı seçim bildirgesini ve altı partinin seçim hazırlığını KRT TV’de, Semra Topçu’nun sunduğu “Haftanın Panoraması” programında değerlendirdi. Altılı Masa’nın Kasım ayında açıklayacağı hükümet programında uyuşturucuyla mücadele ile ilgili bir eylem planı olduğunu belirten Özlale, dün akşam özetle şunları söyledi:

“ÇOK UYUMLU BİR SEÇİM BEYANNAMESİNİ HAZIRLIYORUZ”

“Altılı Masa’da genel başkanlar bir ortak çalışma grubu oluşturulmasına karar vermişti. Dış politikadan yargıya, ekonomiden milli güvenliğe kadar aklınıza gelebilecek her alanda altı partinin üzerinde anlaştığı bir seçim beyannamesi oluşturuluyor. O toplantının üçüncüsünü gerçekleştirdik. İYİ Parti’yi ben temsil ediyorum, çok değerli arkadaşlarım var, biz çok uyumlu bir seçim beyannamesini hazırlıyoruz. Kasım ayının sonuna kadar yetiştireceğiz.

“VARLIK FONUNU KALDIRACAĞIZ, ENFLASYONLA MÜCADELE PROGRAMI UYGULAYACAĞIZ”

Hep bizden bekleniyordu ya, ‘sizin çözüm önerileriniz nedir’, ‘iyi de bir hükümet programınız var mı?’ diye… İşte Kasım ayının sonunda biz önümüzdeki yüzyılda Türkiye’nin ufkunu açacak bir seçim beyannamesini bir hükümet programını kamuoyuyla paylaşacağız. Bizi izleyenler müsterih olunuz, iyimser kalınız, çok güzel bir hükümet programıyla karşınıza çok yakın bir zamanda çıkacağız. Örneğin Varlık Fonu’nu kaldıracağız, enflasyonla mücadele programı uygulayacağız.

GAMZE TAŞCIER’DEN BAKAN YANIK’A ANKET SORULARI: “BU ANKETİN MAKSADI NEDİR, SORULAR BİLGİNİZ DAHİLİNDE Mİ HAZIRLANDI?” GAMZE TAŞCIER’DEN BAKAN YANIK’A ANKET SORULARI: “BU ANKETİN MAKSADI NEDİR, SORULAR BİLGİNİZ DAHİLİNDE Mİ HAZIRLANDI?”

“BU CEBERUT YÖNETİM ANLAYIŞININ BİTMESİNE 7-8 AY KALDI”

Aday önemli ama bazen medya ana noktayı kaçırıyor. Altılı Masa’nın en fazla vurguladığı konu parlamenter sisteme geçiş. Bakın burada sefalet endeksiyle başladık, yargıda ne olduğu çok belli ve uyuşturucu meseleleri tartışılıyor. Yakında açıklanacak bu hükümet programında ‘uyuşturucu mücadele’ ile ilgili de bir eylem planı var. Dolayısıyla Altılı Masa’nın en önemli buluşma noktası bizi bu kötü yönetim sisteminden parlamenter sisteme geçirecek olan bir yol haritasının belirlenmesi.

“ADAYDAN ÇOK DAHA ÖNEMLİ OLAN 6 PARTİNİN HAZIRLAYACAĞI YOL HARİTASI”

Bugün Erdoğan olmasın başka biri olsun, dünyanın en yeteneksiz, en kabiliyetli en toplumu kapsayıcı lideri bile olsa bu yönetim sistemi içinde çok kısa bir süre içinde bütün melekelerini kaybeder. O yüzden bizim burada ilk tartışmamız gereken şey bu yönetim sistemini terk edip, Türkiye’ye yakışan parlamenter sisteme nasıl geçeceğimiz. Aday konusu önemli ama adaydan çok daha önemli olan parlamenter sisteme geçiş sürecinde 6 partinin hazırlayacağı yol haritası. Bu konuda çok önemli bir gidişat var, partiler arasında görüş ayrılığı yok. Vatandaşlarımız iyimser olsunlar, bu ceberut yönetim anlayışının bitmesine 7-8 ay kaldı.”