MEHMET REBİİ ÖZDEMİR

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ulaş Karasu, Samsun’da; "AKP’nin belediye başkan adaylarının vaatlerine bakarsanız, 5 yıldır CHP’li belediye başkanlarının gerçekleştirdikleri projeleri vaat olarak sıralıyorlar. Şimdi 5 yıl önce, biz İstanbul’u, Ankara’yı, Adana’yı, Mersin’i kazanacağız dediğimizde, herkes gülüyordu. 5 yıl önce bunları başardık. Şimdi bunlara yeni belediyeler ekleme zamanı. Ankara’da AKP’nin adayı zorla mal beyanını açıkladı. Bankada paralarını açıklayamıyor, altınlarını açıklayamıyor ama neredeyse Ankara’nın yarısını tapulamış kendisine maşallah. Bu anlayışlara ‘dur’ diyecek bizim arkadaşlarımız" dedi.

Yerel seçim çalışmaları kapsamında Karadeniz illerinde çalışmalara katılan CHP Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’ndan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ulaş Karasu, dün akşam CHP’nin Atakum Belediye Başkan Adayı Serhat Türkel’in proje tanıtım toplantısına katıldı. Karasu toplantıda şunları söyledi:

“Yol güzergahında bütün illerde olduğu gibi AKP’nin sloganları yazıyor; 'Gerçek Belediyecilik'. Evet biz sizin gerçek belediyeciliğinizi iyi biliyoruz. Sizin gerçek belediyeciliğinizin anlamı rant belediyeciliğidir. Sizin gerçek belediyeciliğinizin anlamı sel sularında ölen çocuklarımızdır. Sizin gerçek belediyeciliğiniz gökdelenlerdir. Sizin gerçek belediyeciliğiniz bu ülkenin vatandaşlarını, emekçileri, işçileri, esnafı, çiftçiyi açlığa, yoksulluğa, mahkum etmektir sizin gerçek belediyeciliğiniz. Sizin gerçek belediyeciliğiniz bu ülkenin gençlerini umutsuzlaştırmaktır, ülkeyi terk ettirmektir. İntihar ettirmektir gençlerimizi, atanamayan öğretmenlerdir, mülakatı kaldırma sözü verip bir yıl önce daha seçimlerde söz verip bu ülkenin cumhurbaşkanı bir yıldır sözünü yerine getirmeyenlerdir sizin gerçek belediyeciliğiniz.

“CHP’Lİ BELEDİYE BAŞKANLARININ 5 YILDIR GERÇEKLEŞTİRDİKLERİ PROJELERİ VAAT OLARAK SIRALIYORLAR”

Bugün AKP’nin belediye başkan adaylarının vaatlerine bakarsanız, 5 yıldır CHP’li belediye başkanlarının gerçekleştirdikleri projeleri vaat olarak sıralıyorlar. Ekrem başkan, Mansur başkan, özellikle Ankara ve İstanbul’da gerçekten de büyük projelere imza attılar. Şimdi 5 yıl önce, biz İstanbul’u, Ankara’yı, Adana’yı, Mersin’i kazanacağız dediğimizde, herkes gülüyordu. Nereden uyduruyorsunuz diyordu bunları. 5 yıl önce bunları başardık. İstanbul’da iki sefer kazandık. Şimdi bunlara yeni belediyeler ekleme zamanı. Anketlerde görüyorsunuz, İstanbul ve Ankara’da belediye başkan adaylarımızın yanına dahi yaklaşamıyorlar. Bütçe payları artıyor, belediye meclislerinde çoğunluk sağlanacak, şimdi bunların yanına yeni tarihler yazacağız. Bursa’da, Balıkesir’de, Malatya’da, Denizli’de, Manisa’da, Samsun’da tarihler yazacağız. 

"ANKARA'NIN AKP ADAYI, ANKARA'NIN YARISINI TAPULAMIŞ KENDİNE"

Belediye başkan adaylarımız, seçildikleri günden itibaren şeffaf bir şekilde halkına hizmet edecekler, mal beyanlarını seçildikleri günden itibaren 5 yıl boyunca mal beyanını her yıl açıklayacaklar. Ankara’da AKP’nin adayı zorla mal beyanını açıkladı. Bankada paralarını açıklayamıyor, altınlarını açıklayamıyor. Ama neredeyse Ankara’nın yarısını tapulamış kendisine maşallah. Bu anlayışlara ‘dur’ diyecek bizim arkadaşlarımız. Belediye başkan adaylarımız, burada hiç kimse, CHP’den kendini üstün görmesin. Asıl olan CHP’dir. CHP’nin oylarıyla koltuğa oturanlar, CHP’ye ihanet içerisine girmeyecekler. CHP’yi yok saymayacaklar. Burada yıllarca CHP’ye emek veren, alın teri döken, hiçbir karşılık beklemeden, bu şehrin bu ülkenin daha özgür, daha modern, daha çağdaş bir ülke olması için, Mustafa Kemal Atatürk’ün yolundan gitmek için, mücadele eden arkadaşların alın terini kimse yok saymayacak."

GÜRSEL EROL'DAN BAKAN VEDAT IŞIKHAN'A: "TÜRKİYE'DE GENÇLERİN İŞSİZLİK SORUNUNU ÇÖZEBİLECEK BİR PROJENİZ VAR MIDIR?" GÜRSEL EROL'DAN BAKAN VEDAT IŞIKHAN'A: "TÜRKİYE'DE GENÇLERİN İŞSİZLİK SORUNUNU ÇÖZEBİLECEK BİR PROJENİZ VAR MIDIR?"

Kaynak: anka