Bakan Memişoğlu, TBMM Sağlık Komisyonu'nu ziyaret etti: "Mecburi hizmete ihtiyacımız kalmazsa kaldırmak isteriz, ama yakın bir zaman gibi gözükmüyor" Bakan Memişoğlu, TBMM Sağlık Komisyonu'nu ziyaret etti: "Mecburi hizmete ihtiyacımız kalmazsa kaldırmak isteriz, ama yakın bir zaman gibi gözükmüyor"

Haziran ayının ilk günlerinde başlayan yüksek sıcaklıklar, geçtiğimiz haftalarda yerini serin havaya bırakırken, bir süredir mevsim normallerinde seyreden hava sıcaklıkları yarından itibaren hızla yükselişe geçecek.

İstanbul, İzmir ve Ankara'nın da aralarında bulunduğu büyükşehirlerde nemin etkisiyle kavurucu sıcaklıkların oluşacağını belirten hava tahmin uzmanları, zorunda kalmadıkça dışarıya çıkılmaması uyarısında bulundu.

BU BÖLGEDE YAŞAYANLAR DİKKAT

Yapılan hava ölçümlerinde Türkiye'yi 15 gün boyunca etkisi altına saracak büyük bir sıcak hava dalgasının görüleceği belirtilirken, Hava Forum tarafından yapılan paylaşımda "Önümüzdeki 15 güne çok dikkat etmeliyiz. Orman yangını risk haritamız Ege, Akdeniz ve Marmara için en yüksek seviyelere çıkıyor. 1000 defa söylenildi, yine söyleyelim: Lütfen ormanlara çöplerinizi bırakmayın, izmaritlerinizi atmayın. Ateş yakmayın. Bir şey olmaz demeyin..." ifadeleri kullanıldı.

İSTANBUL'DA SICAKLIKLAR 35 DERECEYİ BULACAK

Yeni haftada başlayacak sıcaklık artışlarının ardından İstanbul'da sıcaklıkların 35 dereceyi bulacağı tahmin ediliyor. İşte sıcaklıkların etkili olacağı bölgeler ve yangın risk haritası

Editör: Alpaslan CAN