"Yardımlarımız Soma’ya ulaşmadı"

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Soma için toplanan 600 bin liranın AFAD tarafından henüz ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmadığı ortaya çıktı.

Cumhuriyet Gazetesi'nin haberine göre Soma'ya yapılacak yardımları organize eden AFAD, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin 600 bin liralık yardımını henüz ihtiyaç sahiplerine ulaştırmadı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Soma’daki 301 madencinin yaşamını yitirdiği facianın ardından şehit ailelerine gönderilen yardımların hâlâ adresine ulaşamadığını anımsatarak, “Biz karınca kararınca her aileye 2 bin Türk lirası yardım etmek üzere AFAD fonuna toplam 602 bin lira yatırdık. Şehit olan kardeşlerimizin ailelerine mektupla bilgi verirken başsağlığı diledik. Ancak hâlâ bu yardımlar ailelere ulaşmadı” dedi. Tarihi Havagazı Fabrikası’nda önceki akşam verdiği iftar yemeğinde muhtarları ağırlayan Kocaoğlu, “Yetkililer AFAD’a müracaat eden vatandaşlarımıza ‘bütün yardımlar toplandıktan sonra dağıtılacaktır’ demişlerdir. Bunu da takdirlerinize bırakıyorum. Biz yardımımızın bir an önce şehit yakınlarına ulaşmasını istiyoruz” diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2014, 15:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER