Ölünce Doktor Hatası..Yaşayınca Mucize Eseri..

4 adet stent takıldı. Mucize eseri hayata döndü!

Ölünce Doktor Hatası..Yaşayınca Mucize Eseri..
Tatil için Almanya’dan İzmir’e gelen 74 yaşındaki Avrupalı Türk Müumin Yılmaz, göğsünde ağrı hissettikten sonra bayılınca hastaneye kaldırıldı. Tedaviye alınan ve 48 saat içinde 40 kez duran kalbi çalıştırılan Yılmaz, hayata tutunmayı başardı.

Almanya’da işçi olarak çalışıp emekli olan Mümin Yılmaz, tatil için memleketi İzmir’e eldi. İzmir’de dolaşırken göğüs ağrısı hisseden Yılmaz, aniden bayıldı. Çevresindekilerin de yardımıyla 112 ambulansına bindirildi. İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Şeker hastası da olan Yılmaz, akciğerlerindeki ödem yüzünden solunum cihazına bağlandı. Kalbi 48 saat içinde 40 kez durdu. Ama her seferinde çalıştırıldı. Yılmaz’ın kalbinin 4 ana damarının tıkalı olduğu tespit edildi ve müdahale kararı alındı. Ameliyat ekibi, ölüm riski yüksek olmasına karşın hastayı anjiyoya aldı. Hastanın kapalı damarları balonla açılırken, 4 adet stent takıldı. Yılmaz, mucize eseri hayata döndü.

Hastanın ölüm riski olmasına rağmen anjiyoya aldıklarını belirten Kardiyoloji Uzmanı Dr. Cenk Ekmekçi, "Her elektroşok işleminde aslında kalbe bir yumruk atarsınız. Kalbin bu işleme dayanması gerekir. Hastamız bu açıdan çok güçlüydü. Tıbbın bize sunduğu tüm işlemleri hastamızda uygulayarak hayata döndürdük" dedi.

Hayat fonksiyonların normale dönen Mümin Yılmaz, "Öbür tarafa defalarca gidip geldim, ancak bir şey göremedim. O yüzden tekrar hayata dönmeyi tercih ettim. Benim hayata tutunmama yardımcı olan, doktorlarıma ve hemşirelere minnattarım" diye teşekkür etti. 

HÜRRİYET
Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2014, 16:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER