İzmir'de korku dolu gece!

İZMİR'de, aralıklarla etkili olan sağanak yağmur kette hayatı olumsuz etkiliyor. Göztepe'de yağmurdan zemini yumuşayan bir yolda çökme meydana geldi. Yol kenarında park halinde olan bir otomobil, çökmeyle birlikte alt yoldaki arsaya düştü. Yolu ulaşıma kapatan ekipler, çalışma başlattı.

İzmir'de korku dolu gece!
Yaklaşık 1 haftadır aralıklarla etkisini arttıran gök gürültülü sağanak yağmur kette yaşamı olumsuz etkiliyor. Yıldırımların geceyi aydınlattığı kentte, zaman zaman etkisini arttıran sağanak bazı yolları sular altında bıraktı. 


Logar ve mazgalların taşarken araçlar yollardan geçmekte güçlük çekti. Önemli noktalarda önlem alan belediye ekipleri, taşkınların yaşandığı yerlerde gece boyunca çalışmalarını sürdürdü.

OTOMOBİL HURDAYA DÖNDÜ

Gün boyu etkisini aralıklarla hissettiren yağmur, bugün saat 02.00 sıralarında etkisini bir kez daha gösterdi. Sağanak olarak 1 saat süren yağmurun ardından Konak İlçesi'ne bağlı Göztepe Semti 99 Sokak üzerindeki yolda çökme oldu. Zemini yumuşayan yolun kenar kısmı, kot farkından altta kalan diğer sokaktaki arsaya kaydı. Çökme anında yolda park halinde bulunan 35 ME 036 plakalı otomobil de arsaya düşerek hurdaya döndü. İhbar üzerine bölgeye gelen ekipler çevre güvenliğini aldı, yolu trafiğe kapayarak çalışma başlattı.

PERŞEMBE YAĞMUR TERK EDECEK

İzmir İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri, kentte az sayıda ve küçük çaplı su baskınlarının meydana geldiğini kaydetti. İzmir Meteroloji Bölge Müdürlüğü yetkilileri, sağanak yağmurun bugün de etkisini aralıklarla göstereceğini kaydederken, Perşembe gününden Cumartesi gününe kadar  bulutlu bir havanın kente hakim olacağını, Pazar gününden itibaren  ise yağmurun tekrar etkili olacağını belirtti.


Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2014, 16:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER