İzmir Sallandı

İZMİR’de bugün saat 08.34’te merkez üssü Tire İlçesi olan Richter ölçeğine göre 4.4 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

İzmir Sallandı
 Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü, depremin saat 08.34’de kaydedildiğini, merkez üssünün Tire İlçesi’ne bağlı Yeniçiftlik Köyü olduğunu açıkladı. İlk tesbitlere göre hasara yol açmayan depremin hissedildiği bazı okullarda, önlem amacıyla öğrenciler dışarı çıkarıldı.

MUHTAR: HASAR YOK

Depremin merkez üssü olan İzmir’in Tire İlçesi’ne bağlı Yeniçiftlik Köyü’nün muhtarı Ali Köklü sarsıntıyı etkili biçimde hissettiklerini söyledi. Tire’ye 23, Torbalı ilçesine ise 15 kilometre uzaklıkta olan köyde 700 kişi yaşadığını belirten Muhtar Ali Köklü, "Çok şükür binalarda hasar yok. Can ve mal kaybı görülmedi. Sadece bir evin bacasının yıkıldığı bilgisi geldi. Gidip ona bakacağım" dedi.

TORBALI’DA DA HİSSEDİLDİ

Deprem Yeni Çiftlik Köyü’ne yakın olan Torbalı başta olmak üzere çevre yerleşim yerlerinde de hissedildi. Torbalı’da sarsıntıyı hisseden bazı vatandaşlar binalardan dışarı çıktı, kısa süreli panik görüldü.

VAN DA SALLANDI

VAN Gölü’nde Richter ölçeğine göre 4.2 büyüklüğünde deprem kaydedildi.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü depremin saat 02.20’de yerin 5.4 kilometre derinliğinde meydana geldiğini bildirdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER