İstiklal Marşımızın Kabul Edilişinin 94. Yılı Kutlu Olsun

Türk Milletinin bağımsızlığına ve vatan sevgisine olan düşkünlüğünün Akif'in dizelerinde irfanla buluşarak muazzam bir şekilde yansıdığı İstiklal Marşımızın, kabul edilişinin 94 yıldönümü kutluyoruz.

İstiklal Marşımızın Kabul Edilişinin 94. Yılı Kutlu Olsun

İstiklal Marşı aynı zamanda Türk milletinin esareti asla kabul etmeyeceğinin, Birliğinden ve bütünlüğünden taviz vermeyeceğinin, bunlar içinde verilen mücadelenin anlatıldığı çok önemli ve kıymetli dizelerdir.

Akif'inde Türk milletine armağan ettiği İstiklal Marşı, Varlığımıza göz dikenlere ve şehit kanları ile sulanmış vatanımızda emelleri olanlara karşı Türk milletinin verdiği en güzel cevabın dizelerle buluşmuş halidir.Ecdadımızın verdiği şanlı mücadele ve kararlılık her daim bizlere örnek olacaktır. İçimizdeki sönmez vatan ve millet aşkı ebediyete kadar canlı kalacaktır.

Temennimiz bir daha istiklal marşı yazılmasına neden olacak dönemlerin cennet vatanımızda yaşanmamasıdır.

Bu temennilerle en başta Mustafa Kemal Atatürk ve istiklal şairimiz Mehmet Akif Ersoy olmak üzere, bu vatan için can veren tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, İstiklal Marşımızın kabul edilişinin 94'ncü yıldönümü kutlu olsun diyoruz.


UMKE AJANSI

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2015, 12:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER