Ege'yi titreten görüntü! Art arda geçtiler…

İzmir'in Seferihisar ilçesinde yapılan Efes 2018 tatbikatı nefes kesen görüntülere sahne oldu. Tatbikatta Türkiye savunmasının yeni zırhlı araçlarının yanı sıra helikopterler de tanıtıldı.

Olası bir saldırı anı için denizden helikopterle yapılan tatbikat görkemli bir gösteriyle sona erdi. Burada T-129 Atak, Chinhook, Cougar, UH helikopterleri yer aldı. Komşu Yunanistankarşı yakadan bu muhteşem gösteriyi izleme şansına sahip oldu.

TSK, EFES 2018 Tatbikatından yeni görüntüler paylaştı

TAARUZ HELİKOPTERİ T-129 ATAK

Tatbikatta yer alan T-129 ATAK helikopteri, ağır silah yükü ile zorlayıcı "sıcak hava-yüksek irtifa" görevleri için optimize edilmiş olan T129 ATAK Helikopteri, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin taarruz helikopteri ihtiyacının giderilmesi amacıyla üretildi. Yerli helikopterimiz tatbikatın göz bebeği oldu.

Son dakika: Ege'yi titreten görüntü! Art arda geçtiler…

HELİKOPTERLER ARKA ARKAYA UÇTU

Gösteri sırasında 30'dan fazla helikopterin arka arkaya uçtuğu görüldü. Bunun yanında tatbikata gemiler de destek verdi.

Efes 2018 Birleşik Müşterek Fiili Atışlı Tatbikatı, Türkiye’nin ev sahipliğinde Ege Ordusu Komutanlığının sevk ve idaresinde, dost ve müttefik ülke unsurlarının da katılımıyla 7-11 Mayıs 2018 tarihleri arasında; Batı Anadolu, Orta Ege, İzmir Körfezi ve Doğanbey Atışlı Tatbikat Bölgesi’nde gerçekleştiriliyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri, Twitter hesabı üzerinden EFES 2018 tatbikatına ilişkin yeni görüntüler paylaştı. TSK’nın Twitter ve Youtube hesaplarından yayınlanan görüntülerde, Efes 2018 tatbikatındaki sağlık hizmetleri yer alıyor.

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2018, 19:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER