Diyarbakır'da 136 yataklı acil hastane açıldı

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde 33 milyon liraya oluşturulan 136 yataklı Acil Travmatoloji Hastanesi hizmete girdi - Başhekim Prof. Dr. Alan: "Türkiye'de ilk kez hastane binasından bağımsız inşa edilen Acil Travmatoloji Hastanesi'nde hasta kabulüne başladık"

Diyarbakır'da 136 yataklı acil hastane açıldı
Diyarbakır Dicle Üniversitesi (DÜ) Tıp Fakültesi'nde oluşturulan 136 yataklı Acil Travmatoloji Hastanesi hizmete açıldı.

DÜ Hastaneler Başhekimi Prof. Dr. Sait Alan, yaptığı açıklamada, 33 milyon liraya mal olan hastanenin 48 yataklı acil servis, 45 yataklı cerrahi ve dahili yoğun bakım ile 43 yataklı yanık ve plastik yoğun bakım ünitelerine sahip olduğunu söyledi.

Alan, hastanede yapılacak doğru müdahale sayesinde acil vakalarındaki ölüm oranlarında düşüş olacağını ifade ederek, şunları kaydetti:

"Hastanın tüm görüntüleme işlemleri hasta yakınına gerek kalmadan hızlı bir şekilde yapılacak. Zemin katta bulunan cerrahi müdahale odası, ameliyathane standardında planlanmış ve lokal anestezi altında yapılabilecek cerrahi müdahalenin tamamlanması amaçlanmıştır. 24 saat esasına ile hizmet verecek olan hastanede birçok branş bir arada toplandı."

- Yanık merkezi de artık hastane bünyesine alındı

Acil vakalara müdahaledeki gecikmeleri ortadan kaldıracak, hastalara anında ve doğru müdahaleyi sağlayacak bir sistem kurduklarını vurgulayan Alan, "Hastanede verilen hizmet ve uygulamalar Sağlık Bakanlığı tarafından hastanelere model olarak gösteriliyor. Ayrıca Türkiye 'nin en büyük kapasiteli yanık merkezi de artık hastane bünyesinde hizmet verecek" dedi.
Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2015, 20:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER