Denizli ve Gümüşhane'de deprem

Denizli'nin Honaz ilçesinde 4.2 büyüklüğünde deprem meydana gelirken Gümüşhane'nin Kelkit ilçesinde 3.7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Depremde Kelkit Kaymakamı Naif Yavuz, başından hafif şekilde yaralandı.

Denizli ve Gümüşhane'de deprem

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'ndan (AFAD) yapılan yazılı açıklamaya göre, saat 14.37'de merkez üssü Honaz ilçesi olan 4.2 büyüklüğünde deprem kaydedildi. Sarsıntının yerin 7 kilometre derinliğinde meydana geldiği belirlendi.

GÜMÜŞHANE'DE 3.7’LİK DEPREM

Gümüşhane’nin Kelkit ilçesinde, Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü’nün resmi internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 04.41'de merkez üssü Kelkit ilçesinin Dayısı köyü olan 3.7 büyüklüğünde deprem kaydedildi.     

Sarsıntı yerin 5.3 kilometre derinliğinde oluşurken söz konusu depremin ardından bölgede 3 artçı sarsıntı daha kaydedildi.

KAYMAKAM KAFASINDAN YARALANDI

Kent merkezi, Köse ve Şiran’da da hissedilen depremde can ve mal kaybı yaşanmazken, Kelkit Kaymakamı Naif Yavuz, başından hafif şekilde yaralandı.     

Gümüşhane Valisi Okay Memiş, gazetecilere yaptığı açıklamada, meydana gelen depremde can ve mal kaybının yaşanmadığını söyledi.     

Depremin kent merkezinden de hissedildiği bilgisini veren Vali Memiş, şunları kaydetti:     

"Bize ulaşan bilgiler herhangi bir can ve mal kaybı olmadığına yönelik. Depremi vatandaşlarımız şiddetli şekilde hissetti, ben de il merkezinde hissetim. Kelkit Kaymakamı Naif Yavuz Bey'in kaşında yaralanma var. Gürültüyle hissettiği için panik yaparak düşmüş ve kafasını çarpmış. Gümüşhane Devlet Hastanesi'nde gerekli kontroller yapıldıktan sonra kaşına dikiş atıldıktan sonra taburcu edildi. Sağlık durumu iyi." 

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2018, 17:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER