Çocuğunuzun zekâsını ateşleyin

Amerika, Avrupa, Japonya ve Uzak Doğu’da yaygın bir şekilde kullanılan ve çocuk gelişiminin mühim parçarından biri olan, 0-4 yaş arası çocuk zekâsını bilimsel olarak geliştirdiği kanıtlanan zekâ kartları ile çocuklar eğlenirken öğrenmenin keyfini yaşayacak

Çocuğunuzun zekâsını ateşleyin
 “Flashcards” olarak tanımlanan ve çocukların görme becerilen makul olarak hazırlanan kartlar, basılı görsel ve kelimelerden oluşmakta . Her kartın bir hayvanı, bir aracı, bir kavramı ve bir rakamı temsil ettiği öğrenme sisteminde, kartlar art arda çocuğa gösterilerek gösterilen kartın ne olduğu çocuğa seslendiriliyor.

Uzak Doğulu uzmanlar tarafından geliştirilen sistemle çocukların bilgiyi işleme ve depolama becerileri gelişirken kartlar, çocukların çabuk öğrenmelerini ve öğrenmeye olan heveslerinin fazlalaşmasını sağlıyor. Sevgilibebek.com tarafından sunulan ve yaş aralıklarının gelişim özelliklerine göre üretimi yapılan “Zekâ Kartları” ve “Zekâ Küpü Videoları” ile uygulanacak eğitimle çocuğunuzun zekâ gelişimine katkıda bulunmak artık çok fazla basit .

TAMAMEN DOĞUŞTAN GELMİYOR
 
Uzmanlar, insan zekâsının sanıldığı gibi tümünün doğuştan bahşedilmediğini ve doğuştan gelen zekânın, çevresel faktörlerin etkisiyle ilk beş -6 sene içinde 20-30 puan kadar yükseltilebileceğini şiddetle savunuyorlar. Bireyler arasında zekâ gelişiminde farkı oluşturan belirleyici etken 0-6 yaş aralığının nasıl geçtiğidir.
 
Bu yaş aralığını zenginleştirilmiş bir ortamda geçiren çocukların diğerlerine oranla çok fazla daha kıvrak zekâlı, problemleri çözmede daha pratik ve yeni veri (bilgi) ve becerileri öğrenirken daha hızlı oldukları bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Zenginleştirilmiş ortam ile kastedilen çocuğun beynini geliştirecek doğru araçların yer aldığı , doğru yöntemlerin uygulandığı, her şeyden önemlisi çocuğun sevildiğini, ilgilenildiğini ve kendini güvende hissettiği ortamdır. Buradaki en mühim figür de annedir.
Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2015, 03:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER