banner247

“Azra Bebek“ üçüncü yaş gününü kutladı..

Prematüre bir bebek olarak 2.3 kilogram olarak doğan Azra bebek, Sivas'ta oturan anne ve babasıyla birlikte Erciş'te çocuk hastalıkları uzmanı olarak görev yapan dedesi Dr. Ahmet Karaduman'ın yanına gelmişti. Çünkü dedesi Karaduman, "Torunumun sağlığıyla ben daha iyi ilgilenirim" diyerek oğlu Sinan ve gelinini yanına çağırmıştı. Ancak Azra bebek, dedesinin evinde 7.2 büyüklüğündeki Van depremine yakalandı. Henüz 14 günlükken babası, annesi ve babaannesi ile enkazın altında kalan Azra bebek, enkazın altında tam 47 saat geçirdi. Bu sürede babasını kaybetti ama kendisi hayata tutunmayı başardı. Enkazdan mucize bir şekilde çıkarıldığında ise tüm Türkiye'yi mutluluğa boğdu. İşte o Azra bebek büyüdü ve 3 yaşına geldi... Doğumgününü de memleketi Sivas'ta, annesi, dedesi, babaannesi, amcası ve arkadaşları ile kutladı.

“Azra Bebek“ üçüncü yaş gününü kutladı..
 Van depremine henüz 14 günlükken yakalanan ve enkaz altından 47 saat sonra çıkarılarak "mucize kurtuluşun" adı olan "Annesi Semiha, babaannesi Gülsade, dedesi Ahmet ve amcası İsmail Karaduman ile Sivas'ta yaşayan Azra Karaduman, evde oyuncaklarıyla zaman geçiriyor. Baba Sinan Karaduman'ın 3 yıl önce depremde yaşamını yitirmesiyle yasa boğulan Karaduman ailesi, depremin simgesi Azra ile acılarını unutmaya çalışıyor.

Aile fertlerinin bir araya geldiği doğum gününde, Azra'nın oldukça neşeli olduğu görüldü. "İyi ki doğdun Azra'mız" yazılı pastadaki 3 mumu söndüren Azra, daha sonra kesilen pastadan yedi. Azra'yı doğum gününde, annesi, dedesi, babaannesi, amcası ve akrabaları yalnız bırakmadı.


Dede Ahmet Karaduman, Azra'nın evin neşesi olduğunu belirterek, "Azra'nın babasız geçen üçüncü yılı ama biz ona bunu hiç hissettirmemeye çalışıyoruz. Azra kızımız, en büyük tesellimiz, evimizin her şeyi. Tüm sevgimizi birleştirdik. Onun sağlıklı, huzurlu ve iyi bir evlat olarak yetişmesi için gayret gösteriyoruz. Böyle günlerde acı ile sevinci bir arada yaşıyoruz. Yine de acıyı hissettirmeden mutlu olarak doğum gününü kutladık" diye konuştu.


"Babasının eksikliğini şimdilik hissetmiyor"

Azra'nın çok hareketli olduğunu, çok güzel konuştuğunu dile getiren Karaduman, "Yaşına göre biraz daha olgun. Her şeyi yapıyor, çok sosyal, herkesle oynar, diyaloğu gayet iyi" ifadesini kullandı. Karaduman, "Yanından hiç eksik olmadığımız için baba kelimesini pek konuşmuyor. Babasının eksikliğini şimdilik hissetmiyor, aklı erinceye kadar da bu konudan bahsetmek istemiyoruz, ileride açıklama yaparız" dedi.


Kaynak: //www.hurriyet.com.tr/
Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2014, 15:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER