Antalya'da hortum

Antalya"nın Alanya ilçesinde şiddetli yağışlar hortum çıkmasına neden oldu.

 Antalya'nın Alanya ilçesinde şiddetli rüzgar ve sağanak yağışın ardından hortum çıktı. Hortum nedeniyle camları kırılan bir otelde, lobide oturan 8 turist yaralandı.


Okurcalar beldesinde, şiddetli rüzgar ve sağanak yağışın ardından hortum meydana geldi. Denizden yükselen hortum, kıyıdaki şezlongları uçurdu. Kıyıdaki kimi otellerin camları kırılırken, çatıların bir bölümü de hasar gördü.

D-400 karayolu üzerindeki Alara Grand Pazar adlı çarşıda çok sayıda işyerinin tabelası devrildi, camları kırıldı ve çatıda hasar oluştu. Esnaf, hortumun yaklaşık 3 dakika sürdüğünü söyledi.

Bu arada, hortum nedeniyle Leodikya Otel'in lobisinin bulunduğu bölümün camları kırıldı. Bu sırada lobide oturduğu bildirilen 8 turist türlü yerlerinden yaralandı. Turistler, Alanya Özel Hayat Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Alanya Kaymakamı Hulusi Doğan, yaralıların sağlık durumunun iyi olduğunu, genellikle el ve yüzlerinde cam kırılması nedeniyle kesikler bulunduğunu söyledi. Olayın abartılmaması gerektiğini ifade eden Doğan, büyük bir hasar meydana gelmediğini bildirdi.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER