24 Haziran 2018 sandığımdan hangi partiye kaç oy çıktı ÖĞREN | Sandık seçim sonuçları sorgula

24 Haziran 2018 sandığımdan hangi partiye kaç oy çıktı ÖĞREN | Sandık seçim sonuçları sorgula

24 Haziran 2018 sandığımdan hangi partiye kaç oy çıktı ÖĞREN | Sandık seçim sonuçları sorgula

24 Haziran 2018 sandığımdan hangi partiye ve cumhurbaşkanına kaç oy çıktı? öğrenmek isteyenler haberimize bakabilirsiniz. Türkiye, 24 Haziran sabahı saat 08:00'dan itibaren sandık başına gitti. Cumhurbaşkanı ve 27. dönem milletvekili seçimleri için oy pusulasına tercihlerini belirterek sandıkları dolduran vatandaşlar, ''24 Haziran 2018 sandığımdan hangi partiye ve cumhurbaşkanına kaç oy çıktı öğren ve sandık seçim sonuçları sorgula'' işlemlerine bu haberden ulaşabilirsiniz.

Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi sona erdi. Sandıkların büyük çoğunluğu açıldı fakat YSK resmi sonuçları henüz yayımlamış değil. Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Sadi Güven, kesin olmayan sonuçlara göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oyların salt çoğunluğunu aldığını bildirdi. Sandığından hangi partiye ne kadar oy çıktığını öğrenmek isteyen vatandaşlar için YSK resmi sonuçlar açıklandığı anda sandık sorgulama hizmetini açacak. Resmi olmayan sonuçlara göre ise CHP seçim sistemi üzerinden sandık sorgulama yapılabiliyor. Aşağıda paylaştığımız link ile sandığınızda hangi partiye ne kadar oy çıktığını sorgulayabilirsiniz.

SANDIK SORGULAMA

“SONUÇLARI 10 GÜN İÇİNDE VATANDAŞA AÇACAĞIZ”

Her seçimde, sandık başında siyasi parti temsilcilerinin çoğunlukta olduğu sandık kurulu üyelerinin tutmuş olduğu tutanakların kendilerine ulaştığında, bunları siyasi partilerle eş zamanlı paylaştıklarını vurgulayan Sadi Güven, şunları kaydetti:

“Dün de bu sandıkları siyasi partilerimizle paylaştık. Bugün itibarıyla gelirken yolda aldım. Cumhurbaşkanlığı seçimine ilişkin, sandık sonuç tutanaklarının yüzde 99, 91'i sisteme işlendi. Akşam bu sisteme işlenen ve siyasi partilerle paylaştığımız sonuçları, tutanakları alt alta toplamak suretiyle biz sonuçları ilan ettik, açıkladık. Bizim açıkladığımız gibi isterlerse aynı bilgiler, belgeler benim açıklama yaptığım saat ve dakika itibarıyla seçime katılan siyasi partilerin elinde de vardı. Onlar da aynı açıklamayı yapma imkanları vardı. Sağlıklı bir seçim oldu. Siyasi partilerle paylaştığımız bilgileri biz alt alta koyarak sonuçları açıkladık, açıklıyoruz.”

YSK Başkanı Güven, 2014'ten bugüne kadar yapılan seçimlerde sandık kurulu üyelerinin, siyasi partilerin sandık başında tuttukları sandık sonuç tutanaklarını tarayarak sisteme koyduklarını belirterek, şöyle devam etti: “Tüm vatandaşlarımız inceliyor. Bu seçimdeki tutulan ve sisteme büyük oranda işlenen tutanakları da seçim sonuçları kesinleştikten sonra vatandaşlarımızın incelemesine açacağız. ‘Sistem yorulmasın' diye 5-10 günlük bir kesinti yaptık. Birkaç gün içinde diğer seçim sonuçlarına ilişkin tutanakları inceleme imkanı vereceğiz. Bu seçimdeki sonuçları 10-11 gün sonra sistemden vatandaşa açacağız. Siyasi partilerle dün itibarıyla yüzde 98'ini paylaştık. Birkaç saat içinde yüzde 100'ünü paylaşmış olacağız.”

24 Haziran sandık seçim sonuçları ile sandığımdan hangi partiye ve cumhurbaşkanına kaç oy çıktı? sonuçlarına buradan ulaşabilirsiniz. Türkiye, 27. dönem milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçimi için sandık başına gitti. Sandık sonuçları ise YSK'nın resmî sitesinden öğrenilebilecek. AK Parti, MHP ve BBP'nin Cumhur İttifakı ile CHP, İyi Parti, Saadet Partisi ve Demokrat Parti'nin ise Millet İttifakı adı altında 24 Haziran seçimlerine girdiği 24 Haziran seçimleri Türkiye için büyük öneme sahip. HÜDA Par, HDP ve Vatan Partisi'nin de parti olarak katıldığı 24 Haziran seçimlerinde, (AK Parti) Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, (CHP) Muharrem İnce, (İyi Parti) Meral Akşener, (HDP) Selahattin Demirtaş, (Saadet Partisi) Temel Karamollaoğlu ve (Vatan Partisi) Doğu Perinçek, partilerinin Cumhurbaşkanı adayı olarak 24 Haziran seçimlerinde birbirleriyle yarıştı. 

Sandığımdan hangi partiye ve Cumhurbaşkanı adayına kaç oy çıktı? TIKLA ÖĞREN

NET SONUÇLAR İÇİN TIKLAYIN

Sandığımdan hangi partiye ve Cumhurbaşkanı adayına kaç oy çıktı?

Sandığından hangi partiye ve Cumhurbaşkanı adayına kaç oy çıktığını merak eden seçmenler, YSK'nın resmî sitesinden bu sonuçlara ulaşabilir. Aşağıda belirttiğimiz linke tıklayarak sandık seçim sonuçlarını öğrenebilirsiniz.

TÜM SONUÇLAR İÇİN TIKLAYIN

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2018, 17:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER