Yıpranma Payı İçin de Bir KHK Çıksın

Genel Başkanımız Önder Kahveci ve Genel Başkan Yardımcılarımız Ümit Turhan ve Mehmet Ali Çakal ile birlikte İzmir 2 Nolu Şubemizin Denizli’de gerçekleştirdiği işyeri temsilci toplantısına katıldılar.

Yıpranma Payı İçin de Bir KHK Çıksın

İzmir 2 Nolu Şube Başkanımız Şenol Atıcı’nın açılış konuşmasını yaptığı toplantıya İşyeri temsilcilerimizin yanı sıra Deniz Şube Başkanımız Raif Kurşunluoğlu, Aydın Şube Başkanımız Ahmet Bozkurt ve şube Yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Açılışın ardından toplantıda işyeri temsilcilerine seslenen Genel Başkanımız Önder Kahveci şube genel kurullarını tamamladıklarını belirterek “ Şubelerimiz genel kurullarını gerçekleştirdi. Ben görevi devralan ve devam eden arkadaşlara başarılar diliyorum. Görevi bırakanlara minnet duyuyoruz. Onlar yine ailemizin içerisindedirler. Mücadelemize katkı sağlayacaklar. Tabi kongrelerimizi yaptık alanı boş bırakmayacağız. Sendikamız anlatacağız. Yaptığımız çalışmaları ve mücadelemizi anlatacağız.' dedi.

Kamu Çalışanlarının toplu sözleşme nedeniyle kayıp yaşadığını dile getiren Genel Başkanımız Önder Kahveci  “Şuan itibariyle kamu çalışanlarını ücretleri hakikaten çok sıkıntılıdır. Enflasyon yüzde 13, Büyüme yüzde 11.1 ama memur bundan pay alamıyor. Sağlık çalışanları en az ücret alan kamu çalışanlarından oldu.  4. ayda vergi dilimine giriyorlar. Enflasyon farkını da temmuzda alacağız. Fakat çalışanın bu kayıpları ne olacak diyen yok. İmzayı atan yetkili sendikadan hiç ses çıkmıyor. Hükümet enflasyon kadar ücret artışından vazgeçmelidir. Ekonominin çarkını döndüren dar gelirli insanlardır. Siz buraya ücret artışı vereceksiniz ki ekonomi canlansın.' şeklinde konuştu.

Toplu sözleşmede maaşlar dışında sağlık çalışanlarını diğer taleplerinin görmezden gelindiğini belirten Kahveci “  Fiili hizmet yılan hikâyesine döndü.  Toplu sözleşmede komisyon kurulmasına imza attılar.  Neyi araştırıyorsunuz ki, Ne komisyonu kuruyorsunuz. Bunlar için komisyon kurmak işi savsaklamaktan başka bir şey değildir. Mesele 1 sayfalık bir kanun taslağıdır. Ayrıca kolayca KHK çıkıyor. Gelin bir KHK’da sağlık çalışanlarının fili hizmeti için çıkaralım. Biz 5 yıla 1 yıl verilen sözün tutulmasını istiyoruz.' dedi.

Kreş sorunu Kamu İçin Bir Ayıptır.

Sosyal taleplerinde yerine getirilmediğine dikkat çeken Genel Başkanımız Önder Kahveci sözlerini şöyle tamamladı: Çalışanların sosyal talepleri bile karşılanmıyor. 21 yüzyıl oldu hala kreş meselesini konuşuyoruz. 24 saat nöbet tutturuyorlar ama kreş yok. Nöbete gelen personelin çocuklarını gönül huzuru içerisinde bırakacakları bir kreş yapın. Nöbeti bitince de alsın. Devasa binalar yapıyorsunuz. Bir kreş çok mu ? Bina yapmak mesele değil. Mesele huzurlubir çalışma ortamı tesis edebilmektir. Bu yapılmadığı sürece binalar önemsizdir. Biz kamu çalışanlarına güvenli veya huzurlu bir ortam sağlayamazsak kamu verimliliğini arttıramayız. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER