Turgutlu Belediyesi Ocak ayı Meclis Toplantısı’nda, ‘Belediye norm kadrosunda boş olan memur kadro değişiklik talebi ve personel grupları arası aktarma hususu’ maddesinin oyçokluğuyla reddedilmesi sebebiyle, 31 personel alımı teklifi gündemden geri çekildi. 

Turgutlu Belediyesi Ocak ayı Meclis Toplantısı’nda, ‘Belediye norm kadrosunda boş olan memur kadro değişiklik talebi ve personel grupları arası aktarma hususu’ maddesinin oyçokluğuyla reddedilmesi sebebiyle, 31 personel alımı teklifi gündemden geri çekildi. 

Turgutlu Belediyesi Ocak ayı Meclis Toplantısı’nın beşinci gündem maddesi olan ‘2022 yılında sözleşmeli statüde tam zamanlı olarak istihdam edilen 24 adet sözleşmeli personel ile 31 adet ilave sözleşmeli personelin 01.01.2023 tarihinden geçerli olmak üzere sözleşmelerinin yenilenmesi ve ücretlerinin belirlenmesi hususu’, Cumhur İttifakı Meclis üyelerinin teklifiyle iki ayrı madde olarak görüşülmesi şeklinde değiştirildi. Söz konusu maddede 24 adet sözleşmeli personelin 1 Ocak 2023 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere sözleşmelerinin yenilenmesi ve ücretlerinin belirlenmesi hususu oyçokluğuyla kabul edilirken, 31 personel alımı teklifi gündemin dördüncü maddesinin oyçokluğuyla reddedilmesi sebebiyle gündemden geri çekildi.

Belediye Başkanı Çetin Akın, yaşanan gelişmelerle ilgili şu açıklamayı yaptı: 

"HİÇBİR SİYASİ PARTİ AYRIMI GÖZETMEKSİZİN LİYAKATİ ESAS ALDIK"

“Göreve geldiğimizden beri seçim sahalarında da aynı mesajı vermiştik. Biz, bu memlekete barışı, kardeşliği, huzuru getirmek istiyorduk. Bununla ilgili de o yolda sürekli ilerledik. 2019 yılında birkaç arkadaşımız hariç kimseyi siyaseten işten çıkarmadık. AK Parti kazandığında MHP'lileri, MHP kazandığında AK Partilileri nasıl işten çıkardıklarını herkes biliyor. Bizlerin, benim özellikle o evlatlarımıza nasıl ağabeylik yaptığımı herkes biliyor. Bugün burada da 24 sözleşmeli personel geçirdik, diğerlerine de ret verdik. Her şeye rağmen bugüne kadar geçmiş dönemden kalan hiçbir sözleşmeliyi ben işten çıkarmadım. Huzuru, barışı getireceksek, siyaseti ortadan kaldıracaksak bunu yapmak zorundaydık ve bunu yaptık. Bu 31 arkadaşımızı da işe alırken, sözleşmeli personel yaparken kendi partimle, kendi grubumla çok ciddi sıkıntılar yaşadım. Kendi arkadaşlarımla, çevremdeki arkadaşlarımla çok sıkıntılar yaşadım. Bugüne kadar AK Parti döneminde işe girmiş arkadaşlarımız var çoğunlukla, MHP döneminde işe girmiş arkadaşlarımız var, sözleşmeli yapmak istediğim. Tabii bizim kendi dönemimizde de almak istediğimiz arkadaşlarımız var. Hiçbir siyasi parti ayrımı gözetmeksizin liyakati esas aldık. Ben hepinizin vicdanına bırakıyorum.”