Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, “Selvilitepe, çok plansız büyüyen bir mahallemiz. 10 bin nüfusun yaşaması gereken bir mahallede 20 bin hemşehrimiz yaşıyor. Bunu belediyeye, geçmiş dönemlere mal etmek maalesef doğru değil. Hele şu anki ilçe belediyesine mal etmek çok büyük bir haksızlık. Bu konuda tüm vatandaşlarımıza şu bilgiyi aktarmak istiyorum: Büyükşehir Kanunu gereği, altyapı çalışmalarını büyükşehir belediyesinin yapması gerekiyor. Şu anda altyapı ve üstyapı çalışmalarının tamamını büyükşehir belediyesi yapıyor. Çalışmaları yapan büyükşehir belediyesiyken Turgutlu Belediyesi'nin sorumlu tutulması doğru değil” dedi.

Turgutlu Belediyesi’nin dün yapılan aralık ayı meclis toplantısının dilek ve temenniler bölümünde Belediye Başkanı Çetin Akın, Selvilitepe Mahallesi’ndeki altyapı ve üstyapı çalışmaları hakkında açıklama yaptı. Akın, şunları söyledi:

“Selvilitepe Mahallemizde çok ciddi sıkıntılar var. Dört buçuk yıldır uğraş içerisindeydik. Selvilitepe, çok plansız büyüyen bir mahallemiz. Planlama çalışması yapılmadan kat artışları yapılmış ama buna istinaden de altyapısı, içme suyu boruları değiştirilmemiş bir mahallemizdi. İlk iki yıl zaten koronavirüsle geçti. Sonrasında bunun bir planlama süreci vardı. 10 bin nüfusun yaşaması gereken bir mahallede 20 bin hemşehrimiz yaşıyor. Bunu belediyeye, geçmiş dönemlere mal etmek maalesef doğru değil. Hele şu anki ilçe belediyesine mal etmek çok büyük bir haksızlık. Bu konuda tüm vatandaşlarımıza şu bilgiyi aktarmak istiyorum: Büyükşehir Kanunu gereği, altyapı çalışmalarını büyükşehir belediyesinin yapması gerekiyor. Şu anda altyapı ve üstyapı çalışmalarının tamamını büyükşehir belediyesi yapıyor. Bu çalışmayı biz ilçe belediyesi olarak da yapsak maalesef bu tür sıkıntılar yaşanacaktı. Üstyapı çalışmalarına geçildi, temennimiz hava şartlarının müsaade etmesi. Vatandaşlarımızın biraz daha sabırlı olmalarını diliyoruz. Çalışmaları yapan büyükşehir belediyesiyken Turgutlu Belediyesinin sorumlu tutulması doğru değil. Bunu sosyal medya kullanıcılarına, orada yaşayan hemşehrilerimize, vatandaşlarımıza meclisten de duyuruyorum. Bununla birlikte bu konuyla ilgili olarak geçtiğimiz günlerde yaptığımız basın açıklamasında çalışmaların geç de olsa yapılması dolayısıyla büyükşehir belediyesine teşekkür etmiştim. Aynı teşekkürü bir kez daha yapıyorum.”

 

Kaynak: anka