İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Gürçeşme'de yapımı süren Çocuk Belediyesi inşaatı ve Gürçeşme Caddesi’nde devam eden çalışmaları yerinde inceledi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Gürçeşme'de yapımı süren Çocuk Belediyesi inşaatı ve Gürçeşme Caddesi’nde devam eden çalışmaları yerinde inceledi.

Başkan Tunç Soyer, Büyükşehir Belediyesi’nin Gürçeşme'de devam eden yatırımlarını inceledi. Soyer’in ilk durağı Çocuk Belediyesi oldu. 12,2 milyon liralık yatırımla Gürçeşme Huzurevi’nin bulunduğu yapıda, Büyükşehir Yapı İşleri Daire Başkanlığı tarafından sürdürülen güçlendirme ve tadilat çalışmaları hakkında bilgi alan Soyer, çalışmaları mart ayında bitirmeyi planladıklarını aktardı. 

GÜRÇEŞME CADDESİ'NDE ŞERİT SAYISI ÜÇE ÇIKIYOR 

Çocuk Belediyesi inşaatının ardından Büyükşehir Belediyesi'nin Masalevi'ne geçen Soyer, burada çocuklarla ve aileleriyle sohbet etti. Soyer’in üçüncü durağı ise ilçeye kent merkezinden araç giriş çıkışını sağlayan ana arterlerden Gürçeşme Caddesi oldu. Soyer, caddede yapılan yenileme çalışmaları hakkında yetkililerden bilgi aldı. İki şeritli yolu üç şeride çıkararak, çalışmaların bin 100 metrelik güzergahta sürdürüldüğünü ve caddenin kısa bir süre sonra trafiğe açılacağını belirten Soyer, projenin Buca’ya araç giriş çıkışını önemli ölçüde rahatlatacağını söyledi.

PROJEDE SONA YAKLAŞILDI

İzmir Büyükşehir Belediyesi, yaklaşık 30 yıldır kentin gündeminde olan Gürçeşme Caddesi'nin genişletilmesi projesini büyük oranda tamamlandı. Bu kapsamda Konak ilçesine bağlı Gürçeşme ve çevresindeki semtlerin, Buca'nın kent merkeziyle bağlantısını sağlayan en önemli arterlerden Gürçeşme Caddesi üç şeride çıkarılıyor. Bölgedeki istinat duvarı ve merdivenler yenilenirken, Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ve İZBETON ekipleri, 900 metre uzunluğunda 3 metre yüksekliğinde taş duvar, 5 merdiven, bin 300 metrekare alanda karo taş ve bordür imalatını tamamladı. Toplam 4 bin 400 metrekare çift taraflı kaldırım ve aydınlatma imalatı ise sürüyor. Düzenleme çalışmaları tamamlandıktan sonra caddeye asfalt serilecek. Büyükşehir, Gürçeşme Caddesi'nin genişletilmesi projesi kapsamında 215 taşımaz için bugüne kadar 16 milyon 845 bin TL'lik kamulaştırma yaptı.