Torbalı Belediyesi tarafından ilki 2019 yılında düzenlenen, pandemi nedeniyle verilen 2 yıllık aranın ardından bu yıl 3'üncüsü düzenlenen Torbalı Tiyatro Günleri'nde takvim belli oldu.

Torbalı Belediyesi tarafından ilki 2019 yılında düzenlenen, pandemi nedeniyle verilen 2 yıllık aranın ardından bu yıl 3'üncüsü düzenlenen Torbalı Tiyatro Günleri'nde takvim belli oldu.

16-17-18 Ocak'ta gerçekleşecek 3. Torbalı Tiyatro Günleri, anlamlı bir kampanyaya da ev sahipliği yapacak. Köy okullarının kütüphanelerinde yaşanan kitap sorununa da dikkat çekmek isteyen Torbalı Belediyesi, bu gösteri öncesi bilet olarak sanatseverlerden kitap bağışı kabul edecek. Sadece bir kitapla birbirinden özel gösterileri izleme fırsatı bulacak sanatseverler, bir yandan da köy okulu kütüphanelerinin raflarını kitapla doldurmuş olacak.

Tiyatro Günleri, bir klasik ile başlayacak. 16 Ocak Pazartesi günü Dionysos Tiyatro’nun hazırladığı ‘Fareler ve İnsanlar’ isimli tiyatro oyunu ile başlayacak Tiyatro Günleri’nin ikinci günüde Bodrum Belediye Tiyatrosu tarafından sahnelenen ‘Uçurtmanın Kuyruğu’ oyunu sahnelenecek. Kapanış günü ise 'Meddah' isimli oyunuyla ünlü tiyatro sanatçısı Mehmet Esen, Torbalı’da sanatseverlerin karşısına çıkacak. Oyunlar İsmail Uygur Kültür Merkezi’nde saat 20.00’de sahnelenecek. 

BAŞKAN TEKİN: "TORBALI ARTIK SANATIN KALBİNİN ATTIĞI BİR ŞEHİR"

Torbalı Tiyatro Günleri’ne tüm ilçe sakinlerini davet eden Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin, “Torbalı artık sanatın kalbinin attığı bir şehir. İlçemizin sanatla anılması için kültür ve sanat etkinlikleri ile vatandaşlarımızın buluşması için elimizden gelen çabayı sarf ediyoruz. Bu kapsamda Torbalı Tiyatro Günleri’nin bu yıl üçüncüsünü düzenliyoruz. 3 gün boyunca çok önemli oyunlar sanatseverlerle buluşacak. Köy okullarının birçoğunda artık kütüphane var. Ancak raflarda kitap yok. Bu tiyatro oyunlarının biletleri sadece bir kitap. Bize ‘Köy okullarına bağışlanmak üzere’ bir kitap getirerek tüm gösterilerden ücretsiz yararlanabileceksiniz. Tüm sanatseverleri 3. Torbalı Tiyatro Günleri’ne bekliyoruz” dedi.