Türkiye İşçi Partisi (TİP) milletvekilleri Gezi eylemlerinin 9. yılında İstanbul Boğaziçi Köprüsü’ne “Her yer direniş, her yer Taksim” yazılı pankart astı. Bu sırada polisin müdahale ederek iplerini kestiği pankart denize düştü.

Türkiye İşçi Partisi (TİP) milletvekilleri, Gezi eylemlerinin 9. yılında İstanbul Boğaziçi Köprüsü’ne “Her yer direniş, her yer Taksim” yazılı pankart astı. Bu sırada polisin müdahale ederek iplerini kestiği pankart denize düştü.

Sigortacılıkta başkanlar görevden alındı Sigortacılıkta başkanlar görevden alındı

TİP Genel Başkanı Erkan Baş ve milletvekilleri Sera Kadıgil ile Ahmet Şık, Gezi eylemlerinin 9. yılında yeni adıyla 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne “Her yer direniş, her yer Taksim” yazılı pankart astı.

Pankartın asıldığı anlar TİP İstanbul Milletvekili Ahmet Şık'ın Twitter hesabından canlı yayınlandı.

Polislerin pankartın asıldığı sırada TİP milletvekillerine müdahale ettiği ve bu sırada Serra Kadıgil’in cep telefonunun denize düştüğü belirtildi.

TİP Milletvekili Erkan Baş ise sosyal medya hesabından köprüye astıkları pankartla ilgili bir tweet paylaştı. Baş, Milletvekili Kadıgil'in pankart asarken polis müdahalesi sırasında telefonunu denize düşürmesine atıfta bulundu. Milletvekili Erkan Baş " Merhaba Ben Sera :) Kısa bir süreliğine bu hesabı kamulaştırdım. Boğaziçi Köprüsü'ne "Her yer Taksim, her yer direniş" pankartını asarken bir polis telefonumu denize attı. Daha taksiti bitmemişti vicdansızlar:) Bu daha başlangıç, mücadeleye devam!" dedi.