Tepebaşı Belediyesi’nin Eskişehir’de ilk defa uygulanan ‘Tarımsal Üretimde Tahmin ve Erken Uyarı Sistemleri Projesi’, Beyazaltın ve Cumhuriyet Mahallesi’ndeki üreticilere tanıtıldı.

Tepebaşı Belediyesi’nin Eskişehir’de ilk defa uygulanan ‘Tarımsal Üretimde Tahmin ve Erken Uyarı Sistemleri Projesi’, Beyazaltın ve Cumhuriyet Mahallesi’ndeki üreticilere tanıtıldı.

Belediye’nin BEBKA 2022 Yılı Kırsal Kalkınma Mali Destek Programı’ndan destek alarak yaşama geçirdiği ‘Tarımsal Üretimde Tahmin ve Erken Uyarı Sistemleri Projesi’ devam ediyor.  Proje, kentte faaliyet gösteren üreticilere tanıtılıyor. Bu kapsamda Beyazaltın ve Cumhuriyet Mahallesi’nde yapılan sunumda, projeyle ilgili ayrıntı bilgi verilerek, üreticiye sağlayacağı faydalardan bahsedildi. 

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nden Doğancan Kahya, Geçit Kuşağı Tarımsal Araştırma Enstitüsü’nden Yavuz Fatih Fidantemiz ve Tepebaşı Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü yetkililerinin yaptığı bilgilendirmede, toplantıya üreticilerin yanı sıra Beyazaltın Mahallesi Muhtarı Yüksel Girgin ve Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Halil Yavuzer de katıldı.

TÜM TEPEBAŞI KIRSALINA HİZMET VERECEK

Eskişehir’de ilk defa uygulanan proje kapsamında Tepebaşı’nda tarımsal faaliyet gösterilen 477 bin 769 dekar alanı kapsayacak şekilde beş mahallede istasyonlar kuruldu. Ayrı iklimsel özelliklere sahip Beyazaltın, Cumhuriyet, Kavacık, Yusuflar ve Takmak Mahallelerinde kurulan Tarımsal Tahmin ve Erken Uyarı İstasyonları, tüm ilçe kırsalına hizmet verecek.

Üreticiler de yaşama geçirilen projeden duydukları memnuniyeti belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti. Program sonunda üreticilere katılım belgesi takdim edildi. Tarımsal Üretimde Tahmin ve Erken Uyarı Sistemleri hakkında bilgi almak isteyen yurttaşlar, 0 (222) 211 40 00 - 3214 numaralı telefondan yetkililere ulaşabilecek.