Tepebaşı Belediyesi, “Sosyal Girişimciler Deneyimlerini Paylaşıyor” etkinliğiyle gençleri, sosyal girişimciler ile buluşturdu.

Tepebaşı Belediyesi, “Sosyal Girişimciler Deneyimlerini Paylaşıyor” etkinliğiyle gençleri, sosyal girişimciler ile buluşturdu.

Belediye’nin Sosyal Kuluçka Merkezi’nin tarafından gençlere fayda sağlamak amacıyla yürüttüğü faaliyetler kapsamında düzenlenen, “Tepebaşı Sosyal Kuluçka Merkezi Sosyal Girişimcilik Kampı” kapanış etkinliğiyle sona erdi. Kamp boyunca 30 katılımcı genç, çeşitli konularda eğitim ve atölyelere katılma fırsatı buldu.

Beş  gün süren kampta sosyal girişimci adaylarına verilen eğitim ve atölyeler arasında; Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları Eğitimi ve Atölyesi, Sosyal Girişimcilik Eğitimi, Sosyal Girişim İş Modelleri Eğitimi, İletişim Teknikleri, Sunum Teknikleri, Hikaye Anlatıcılığı, Sorun Ağacı Atölyesi, Sosyal Etki Eğitimi, Proje Fikri Yakalama Eğitimi, Çözüm Fikri Geliştirme Atölyesi, Sosyal Ağımız İl Duygudaşlık Yolculuğumuz Eğitimi, Hedef Kitle Analizi Eğitimi, Marka Kimliği Oluşturma Eğitimi, Sosyal Girişimciler için Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi, Sosyal Girişimciler için Ürün Fotoğrafçılığı Eğitimi, Temel Fotoğrafçılık Bilgileri ve Fotoğraf Okuma Eğitimi, Sosyal Girişimciler ve Tüzel Kişilik Eğitimi, Fikri Mülkiyet Hukuku Eğitimi ile Kaynak Geliştirme ve Hibe Fon Kaynakları yer aldı. Tepebaşı Belediyesi rekreasyon birimi de kampta yer alan 30 katılımcıyla aktiviteler yaptı.

SOSYAL GİRİŞİMCİLER DENEYİMLERİNİ AKTARDI

Ücretsiz olarak düzenlenen kampın son gününde ise “Sosyal Girişimciler Deneyimlerini Paylaşıyor” etkinliği, Vecihi Hürkuş Havacılık ve Teknoloji Parkı’nda gençlerle buluştu. Düzenlenen etkinliğe konuşmacı olarak Anadolu Üniversitesi’nden Prof. Dr. Serap Erdoğan, 'gise.com' kurucusu Umur Gökhan Çiçek, Kadınların Elinden kurucu ortakları Mustafa Alp Dumrul ve Hande Dumrul katıldı. 

Prof. Dr. Erdoğan, “Girişimciler ile bir araya gelmek çok heyecan vericiydi. Takip edenlerin heyecanlı olması ve gösterdikleri özen çok değerli. Bu güzel organizasyonda emeği geçenlere ve Tepebaşı Sosyal Kuluçka Merkezi’ne teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Etkinlikte konuklar, kendi sosyal girişimcilik hikayelerini katılımcılar ile paylaştı.