Tepebaşı Belediyesi, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinde hayatını kaybeden vatandaşlar anısına ve Miraç Kandili dolayısıyla mevlit programı düzenledi.

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinin yıl dönümü ve Miraç Kandili dolayısıyla Tepebaşı Davet Salonu’nda bugün mevlit okutuldu. Programa Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’ın yanı sıra çok sayıda Eskişehirli katıldı. Programın açılışında bir konuşma yapan Ataç, şunları kaydetti:

“Depremde vefat eden vatandaşlarımızı minnetle anıyorum. Bugün 6 Şubat, biliyorsunuz büyük bir deprem geçirdik. 11 ilimizi etkileyen bu deprem, asrın felaketiydi. Resmi kayıtlara göre 53 bin, gayri resmi kayıtlara göre ise 150 bin denen kaybımız var. Buradan depremde vefat eden vatandaşlarımızı minnetle anıyorum, geride kalanlara da sabırlar diliyorum. Allah, böyle bir afeti bir daha insanlığa yaşatmasın. Bugün 13 arkadaşımız Gaziantep’in İslahiye ilçesinde. Depremin yıldönümünde oradaki vatandaşlarımızın yanında. Geçen sene de depremin hemen ardından bölgeye giden ilk belediyelerden birisiydik. İslahiye’de ilk sıcak yemek veren yer bizim aşevimizdi. Oradaki bütün depremzedeler, silahlı kuvvetlerin personelleri, doktorlar kısacası herkes bizim çadırlarımızda yemek yediler. Depremin üstünden 1 yıl geçmesine rağmen, sizler de televizyonlardan izliyorsunuzdur insanlar hala çok sıkıntı içerisindeler. Soğuk bir taraftan, evsizlik bir taraftan, beslenme bir taraftan… Allah yardımcıları olsun. Biz hiçbir zaman desteğimizi kesmedik. Hatta geçen yıl mart ayında bir otobüsten diş kliniği yaptırdım ve bölgeye gönderdim. Bu kliniğimizde de 2,5 gibi bir sürede 3 bin 500 hastaya baktık. Elimizden ne geliyorsa desteklerimize devam edeceğiz. Bir de bugün Miraç Kandili. Kadir Gecesi’yle eşdeğer olduğu kabul edilen bir gece. Bu gece dualarımız eksiksiz kabul oluyor. İnşallah bugün edeceğimiz dualarla ileride sağlık, huzur, birlik içerisinde olalım. Hepinize sevilerimi ve saygılarımı sunuyorum.” 

Daha sonra program, Osman Vahit Özdal tarafından Kur'an-ı Kerim okunması ve edilen dualar ile son buldu.

Kaynak: anka