Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Ege ve Marmara Çevreci Belediyeler Birliği (EMARÇEB) Başkanı Serman Hasan Arslan ve encümen üyelerini makamında ağırladı. EMARÇEB, Başkan Ataç’ı birliğe katılmaya davet etti. 

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Ege ve Marmara Çevreci Belediyeler Birliği (EMARÇEB) Başkanı Serman Hasan Arslan ve encümen üyelerini makamında ağırladı. EMARÇEB, Başkan Ataç’ı birliğe katılmaya davet etti. 

EMARÇEB ve Edremit Belediye Başkanı Arslan ile Encümen üyeleri Başkan Ataç’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette Başkan Arslan’ın yanı sıra Birlik Müdürü İmam Bakır Damar, Birlik Encümen üyeleri, Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu, Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, Dazkırı Belediye Başkanı İsmail Taylan ve Burhaniye Belediye Meclis üyesi Oya Öz Arkan da bulundu. Arslan ve beraberindeki heyet, Ataç’a birlik çalışmaları ve faaliyetleri hakkında bilgi vererek, Ataç’ı birlik üyesi olmaya davet etti.

Ziyaret ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Arslan, şunları söyledi:

“Biz buraya farklı duygularla geldik. Biz kendisini Ege ve Marmara Çevreci Belediyeler Birliği’ne davet için geldik. Davetimizi yaptık ama biz daveti falan unuttuk. Burada belediye binasını gezdik ve başka bir dünyaya gittik. Burada inanılmaz sanat eserlerini gördük. Sanki büyük bir müzeyi gezdik. Sanatın yaratıcılığını gördük. Buna yol açan ve bu konuda ciddi çalışmalar yapan Başkan Ahmet Ataç’ı kutluyorum. Kendisi bizim için her zaman örnek alınacak, onun başarılarına ulaşmak mümkün olmasa da çalışmalarından çok ciddi şeyler öğrendik. Kendisini takibe devam edeceğiz. Tepebaşı, Eskişehir için büyük bir şans. Hizmetleriyle, sanata ve kültüre verdiği önemle, müthiş projelere imza atmış başkanımızı kutluyorum.”

Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu da “Bugün benim için önemli. Ahmet Başkan her zaman takdir ettiğim bir başkan. Yaptığı hizmetleri biliyorum, şehrinizi biliyorum, buradaki gelişimi gözlemliyorum. İnşallah ben de meclis üyelerimle ve muhtarlarımla gelmek istiyorum. Belediye binanız sanat galerisi gibi. Seramik çalışmaları birbirinden güzel. Ben çalışmalarınızda başarılar diliyorum” diye konuştu.

Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik ise “Şehrin dokusu, şehrin kimliği açısından Eskişehir hepimiz için önder illerden biri. Sanki bir sanat galerisinde gezdik. Zaten Ahmet Başkanımızı hep takip ediyoruz. Örnek aldığımız başkanlardan biri. Bizler doğa dostu, çevre dostu belediyeler olarak buradayız. Kendisinin ne kadar doğa ve çevre dostu olduğunu bildiğimiz için buradayız” dedi.