Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Muratlı ilçesi Atatürk Caddesi’nde 10 milyon 500 TL'lik yatırımla başlattığı, kaldırım ve orta refüj yapım çalışmalarına devam ediyor. 

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Muratlı ilçesi Atatürk Caddesi’nde 10 milyon 500 TL'lik yatırımla başlattığı, kaldırım ve orta refüj yapım çalışmalarına devam ediyor. 

Muratlı ilçesi İstiklal-Kurtpınar, Aşağısevindikli ve Ballıhoca Mahalleleri sınırları içerisinden geçen Atatürk Caddesi üzerinde orta refüj, kaldırım ve kavşak imalatı yapım çalışmaları kapsamında 600 metre uzunluğunda, 2 metre genişliğinde kaldırım için bin 200 metrekare prizma taşı, bin 200 metre bordür imalatı yapılacak. Dört adet kavşak için ise bin metre bordür imalatı yapılacak projede, orta refüj için 12 bin metre bordür imalatı gerçekleştirilecek.

Büyükşehir Belediyesi, çalışmalar boyunca ulaşım hizmetinde herhangi bir aksaklık yaşanmaması için gerekli tedbirleri aldı. Buna göre; REKA Yağ Sanayi ve Muratlı Karton’dan çıkan araçlar şehir merkez istikametine çıkış yaparak, sanayi kavşağından dönüşlerini yapabilecek. Muratlı istikametinden gelen ağır tonajlı araçlar da Muratlı Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi kavşağından dönerek REKA Yağ Sanayi ve Muratlı Karton’a ulaşabilecek.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak çalışmalara ilişkin, “Muratlı ilçemizin Atatürk Caddesi’nde 10 milyon 500 bin TL’lik yatırımla kavşak, kaldırım ve orta refüj çalışması yapıyoruz. Orta Refüj ve kavşakların yapım işi tamamlandıktan sonra yaklaşık altı kilometre olan Atatürk Caddesi üzerinde 25 bin ton binder asfalt serilmesi planlanmaktadır. Yol, kaldırım ve orta refüj çalışmalarını mümkün olan en kısa sürede tamamlayıp vatandaşlarımızın hizmetine sunmayı planlıyoruz. Yaptığımız tüm çalışmaların halkımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.