Tarsus Belediyesi tarafından Tarsus Şelalesi kıyısında kurulan Karavan Park, 10 ayda bin 500 karavanı ağırladı.

Tarsus Belediyesi tarafından Tarsus Şelalesi kıyısında kurulan Karavan Park, 10 ayda bin 500 karavanı ağırladı.

Tarsus'ta yerli ve yabancı turistlerin tatil için başlıca uğrak yerlerinden olan Karavan Park, bu yıl da çok sayıda turiste ev sahipliği yaptı. Konaklama için Karavan Park’ı seçenler, gün içerisinde Tarsus’un tarihi kent merkezini, çarşılarını gezme imkanı buluyor. Tesis içerisinde ayrıca endemik ve aromatik şifa bitkiler, portakal, limon ve mandalina ağaçları da bulunuyor. Parktaki tuvalet, duş, atık su boşaltma alanı ve çeşitli alanlar da hizmete ücretsiz olarak sunuluyor. 

Kayseri’den Tarsus’a gelen ve emekli olduktan sonra karavan hayatına başladığını belirten Salih Atalay, ”Tarsus Belediye Başkanımıza teşekkür ederiz, Karavan Park’ta eş edindik dost edindik, çok huzurlu bir ortam burası. Tarsus’un tanıtımı, ekonomisi açısından çok önemli. Örneğin çarşıdan alışveriş yaptık esnafa katkı sağlandı. Huzurlu ve güvenli bir ortamdaydık ve her şey ücretsizdi. Tüm belediyelere örnek olması dileğiyle” diye konuştu.

Karavan Parkı çok beğendiklerini ve özellikle temiz olduğu için çok memnun kaldıklarını belirten Ömer-Leyla Şahin çifti ise “Karavan Park gerçekten çok güzel ve temiz bir yer. Burada bize evimizdeymiş gibi davranıldı çünkü duş var, lavabo var, atık boşaltma alanı bile düşünülmüş. Gerçekten çok memnun kaldık. Çok huzurlu ve güzel bir üç gün geçirdik. Her şey için belediye başkanımıza teşekkür ederiz” dedi.