Tarsus Belediyesi, küçük üreticiyi destekleme çalışmaları kapsamında; belediye arazilerinin hasat edilmesinin ardından elde edilen 22 ton saman balyasını, köylerdeki üreticiye ücretsiz olarak dağıttı.  

AKSARAY BAYMIŞ KÖYÜ MUHTARI ARIBAŞ: "ÇİN SARIMSAĞININ DURDURULMASI GEREKİR. BİRÇOK ÜRETİCİ İŞİ BIRAKMAK DURUMUNDA KALACAK” AKSARAY BAYMIŞ KÖYÜ MUHTARI ARIBAŞ: "ÇİN SARIMSAĞININ DURDURULMASI GEREKİR. BİRÇOK ÜRETİCİ İŞİ BIRAKMAK DURUMUNDA KALACAK”

Tarsus Belediyesi, küçük üreticileri destekleme çalışmaları kapsamında; belediye arazilerinin hasat edilmesinin ardından elde edilen 22 ton saman balyasını, köylerdeki üreticiye ücretsiz olarak dağıttı.  

Tarsus Belediyesi’nin, küçük üreticiye yönelik destek çalışmaları devam ediyor. Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından bu sezon yapılan hasatlar sonunda elde edilen 22 ton saman balyası; Aliefendi, Karakütük, Kızılçukur, Çakırlı, İncirlikuyu,  Gülek,  Avadan,  Kocaköy,  Taşobası,  Kamberhöyüğü, Bahçe, Kaleburcu, Baltalı, Girne, Köselerli ve Mantaş Mahalleleri'ne ücretsiz olarak ulaştırıldı. 

Samanlar üreticiye, herhangi bir nakliye masrafı ödemelerine gerek kalmadan belediye işçileri tarafından teslim edildi.

“ÜRETİCİLERİMİZİN YANINDAYIZ”

Ücretsiz saman dağıtımı hakkında açıklamalarda bulunan Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, “Biz, Tarsus Belediyesi olarak üretmenin ne kadar kıymetli olduğunun farkındayız. Elde ettiğimiz samanları kentimizde üreticilik yapan, ihtiyaç sahibi hayvancı ve çiftçilerimize ücretsiz dağıtıyoruz. Üreticilerimizin her zaman yanındayız" dedi.