KAYAK MERKEZİNİN SAĞLIĞI SİVAS UMKE’YE EMANET

SİVAS YILDIZ DAĞI KAYAK MERKEZİNİN SAĞLIĞI SİVAS UMKE’YE EMANET

KAYAK MERKEZİNİN SAĞLIĞI SİVAS UMKE’YE EMANET

İl Özel İdare Müdürlüğü tarafından 50 milyon lira harcama ile kent merkezine 61 kilometre mesafedeki 2552 rakımlı Yıldız Dağı eteklerine yapılan Yıldız Dağı Kış Sporları ve Turizm Merkezi'nin sezon açılışı 24.01.2015 tarihinde törenle gerçekleştirildi. Törene karayolu ile Sivas'a gelen Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Vali Alim Barut, Ak Parti Sivas Milletvekilleri Hilmi Bilgin ve Ali Turan, Belediye Başkanı Sami Aydın, Cumhuriyet Başsavcısı Murat İclal ve İl Sağlık Müdürü Adil KAYA’ nın yanı sıra bir çok daire müdürü katıldı.

Kayak Merkezinde “Büyük slalom, küçük slalom, super-G”.  4 mekanik tesis (1 teleski, 2 telesiyej ve 1 babylift) ile 1750  yatak kapasiteli 4 tesis, 5 günübirlik tesis alanı, park ve spor alanları, 1 sağlık tesisi,  1 ticaret alanı, 1 kayak evi, kamp alanları, yönetim merkezi, karakol, helikopter pisti, 350 araçlık otopark alanı ve çeşitli sosyal bölümler yer alacak.

Kayak Merkezinde sağlık tedbirlerini ise Sivas UMKE personelleri sağlayacak olup; her gün bir ekibimiz tesislerde nöbet tutarak, olası bir kazada kazazedelere müdahale etmektedir.

SİVAS UMKE


UMKE AJANSI

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2015, 14:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER