(ADANA) -Seyhan Belediyesi, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Oktay Saral’ın Seyhan Belediye Başkanı Oya Tekin’in DEM Parti ziyaretine ilişkin paylaştığı montajlı fotoğrafla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, “Fotoğrafın orijinali havuz medyasının gerçekleri saptıran çalışma tarzını ve bu yolla neye hizmet ettiğini net bir şekilde ortaya koymaktadır. Bu kötü niyetli girişimler milletimiz içinde yapay anlaşmazlıklar yaratmaya ve bu yoldan halkı kin ve nefrete sevk etme amacına hizmet etmektedir. Yalana ve şantaja asla boyun eğmeyeceğiz” denildi. 

Seyhan Belediyesi, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Oktay Saral’ın Seyhan Belediye Başkanı Oya Tekin’in yerel seçimler öncesi DEM Parti ziyaretine ilişkin yaptığı montajlı fotoğraf paylaşımıyla ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklama şöyle:

“Söze Başkan Oya Tekin’in gücünü Seyhan’a gönülden bağlı olmaktan, Seyhanlılara adanmışlık, dürüstlük ve özveriyle hizmet götürme kararlığından aldığını vurgulayarak başlamak isteriz. Hukuka bağlılığı ve insana saygıyı esas alan bir yaklaşımla tek tek her Seyhanlıyı kucaklamak, eşit hizmet ve kapsayıcı belediyecilik siyasetiyle her insana değerli olduğunu hissettirmek başkanlık anlayışımızın özünü oluşturmaktadır. Ancak son zamanlarda yandaş medyada ve onlarla bağlantılı kimi mecralarda Oya Başkan’ı girmiş olduğu Seyhan’a hizmet yolundan saptırma gayretiyle nafile bir çabanın ortaya çıktığını gözlemliyoruz. 

Sabah Gazetesi’nde 23 Nisan 2024 tarihinde Oya Başkan’ı terör örgütüyle ilişki içinde olmakla itham eden ve sahte bir görselle desteklenen bir haber yayımlanmıştır. Buradan açık ve kesin bir dille yapılan haberin gerçeklerle bir ilgisi olmadığını belirtmek isteriz. Çıplak gözle bile bakıldığında oynanmış olduğu kolaylıkla anlaşılan fotoğrafın orjinaline sahibiz. Fotoğrafın orjinali havuz medyasının gerçekleri saptıran çalışma tarzını ve bu yolla neye hizmet ettiğini net bir şekilde ortaya koymaktadır. 

Bu kötü niyetli girişimler milletimiz içinde yapay anlaşmazlıklar yaratmaya ve bu yoldan halkı kin ve nefrete sevk etme amacına hizmet etmektedir. Oya Tekin tüm Seyhanlıların başkanı olmak için göreve gelmiştir. Milletimizi bir arada tutan değerleri korumak, bu uğurda hiçbir  fedakarlıktan kaçınmamak bizler için bir varlık sebebidir.  Ayrım gözetmeden tüm Seyhanlılara adil ve demokratik bir yaklaşımla hizmet etme vaadimizin sonuna kadar arkasındayız. Hiçbir iftira bizi halka hizmet yolundan döndüremeyecektir. Yalana ve şantaja asla boyun eğmeyeceğiz. Çünkü dürüst insanların yalancılardan daha cesur olduğu memlekete Adana denir.”

 

Beşiktaş, Trabzonspor'u 3-2 mağlup ederek Ziraat Türkiye Kupası'nı kazandı Beşiktaş, Trabzonspor'u 3-2 mağlup ederek Ziraat Türkiye Kupası'nı kazandı