Memur-Sen ve Hak-İş 1 Mayıs’ı Konya’da Birlikte Kutlayacak

Memur-Sen Genel Başkan Vekili Günay Kaya ve Hak-İş Genel Başkan Vekili Mehmet Şahin iki konfederasyonun bu yıl 1 Mayıs’ı birlikte kutlama konusunda görüş birliğine vardığını açıkladı. Buna göre, Memur-Sen ve Hak-İş, 1 Mayıs’ı Konya’da kitlesel bir biçimde birlikte kutlayacak.

Memur-Sen ve Hak-İş 1 Mayıs’ı Konya’da Birlikte Kutlayacak
 Memur-Sen'de gerçekleştirilen toplantıya Memur-Sen Genel Başkan Vekili Günay Kaya, Memur-Sen Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Emin Esen ve Ekrem Yavuz ile Hak-İş Genel Başkan Vekili Mehmet Şahin, Genel Sekreter Osman Yıldız ve Öz Gıda-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Emin Sürücü katıldı. Toplantıda 1 Mayıs' ı birlikte Konya'da kutlama kararı alındı.

 

02nisan1mayis1

 

1 Mayıslar emek hareketinin birlik, mücadele ve dayanışma günü olarak tüm dünyada yıllardır kutlanmaktadır. 1 Mayıslar, ekmek, barış ve özgürlük taleplerinin yükseldiği günlerdir. Memur-Sen ve Hak-İş olarak, Konya başta olmak üzere 81 ilde 1 Mayıs'ı taleplerimizi ilettiğimiz bir gün olarak kutlayacağız.

 

Hak-İş ve Memur-Sen, 1 Mayıslarda verilecek mesajların içeriği ve gücünün önemine inanmaktadır. Memur-Sen ve Hak-İş 1 Mayıs’ın işçilerin, memurların; emeklilerin, işsizlerin, kadınların, erkeklerin, gençlerin, çocukların, yaşlıların, kısacası toplumun tamamının sorunlarının dile getirildiği ve çözüm önerilerinin sunulduğu bir platform olmasından yanadır.

 

02nisan1mayis2

 

Hak-İş ve Memur-Sen olarak, bütün halkımızı Konya’da 1 Mayıs kutlamalarına katılmaya ve taleplerini dile getirmeye davet ediyoruz.

UMKE AJANSI

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2015, 15:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER