Seferihisar Belediyesi, artan nüfus ve yapılaşmayla birlikte başlatılan altyapı çalışmalarının tamamlandığı sokaklarda asfalt çalışmalarına başladı.

EFELER BELEDİYE BAŞKANI ATAY, MARMARİS YANGINIYLA MÜCADELEDE GÖREV ALAN BELEDİYE PERSONELİNİ AĞIRLADI EFELER BELEDİYE BAŞKANI ATAY, MARMARİS YANGINIYLA MÜCADELEDE GÖREV ALAN BELEDİYE PERSONELİNİ AĞIRLADI

Seferihisar Belediyesi, artan nüfus ve yapılaşmayla birlikte başlatılan altyapı çalışmalarının tamamlandığı sokaklarda asfalt çalışmalarına başladı.Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, asfalt çalışmalarına ilişkin şu bilgileri verdi:“Seferihisar her geçen gün büyüyen ve nüfus alan bir ilçe. Resmi nüfusumuz 52 Bin 700 olmuş durumda. Bununla birlikte yazlık nüfusumuz 400 bine yakın. Oldukça eski olan su borularının yenilenmesi ve doğalgaz hattının döşenmesi artık acil bir ihtiyaç olmaya başlamıştı. Bir yandan da en ufak bir yağmurda bile kesilen elektrikler artık gündelik hayatı çok olumsuz etkiliyordu. Biz de kurumlarla tüm çalışmaların tek seferde yapılmasını sağlamak için iletişime geçtik.

Altyapı çalışmalarını bir çok mahallede tamamladık. Bu süreçte elbette Seferihisarlılar olarak kazılan yollardan kaynaklı zorluklar yaşadık. Yolların durumundan kaynaklı tüm hemşehrilerimin derin bir mağduriyet yaşadığının farkındayım. Biz de ne gerekiyorsa ve elimizden ne geliyorsa yapıyoruz. Tüm ekiplerimizle uzun vadeli çözümler ile mağduriyeti gidermeye çalışıyoruz. Asfalt seferberliği ile altyapı çalışmalarımızın bittiği sokaklarda yollarımızı yenilemeye başladık.” 

Başkan İsmail Yetişkin’in yakından takip ettiği asfalt çalışmaları, Seferihisar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı 10 ayrı ekip tarafından yürütülüyor. Nejat Hepkon Caddesi ve 52/4 Sokak’ta sıcak asfalt çalışması tamamlandı; Gözsüzler Caddesi, Tuzla Caddesi, Kervansaray Caddesi ve 2172/1 Sokak’ta devam edecek. Ayrıca Sığacık yolunda da yama çalışmaları sürüyor.