Demir Profesörler sağlık için koştu

Dünyanın en büyük spor organizasyonları arasında gösterilen Ironman 70.3 Türkiye etabında, Ankara’dan 3 beyin cerrahı ‘sağlıklı yaşam’ mesajıyla koştu. Yüzme, maraton ve bisiklet turlarını başarıyla tamamlayan beyin cerrahları, sağlıklı bir yaşam için her yaşta, her zaman, herkes için spor çağrısında bulundular.

Demir Profesörler sağlık için koştu

Antalya'nın Serik ilçesine bağlı Belek turizm merkezinde düzenlenen ve dünyanın en büyük spor organizasyonları arasında gösterilen Ironman 70.3 Turkey'e 70 ülkeden 1700'ü aşkın sporcu katıldı. Yarışmacılar arasında ise Ankara'dan üç beyin cerrahı dikkat çekti.

Ankara Üniversitesi Nöroşirurji Kliniğinden Prof. Dr. Ağahan Ünlü, Prof. Dr. Hasan Çağlar Uğur, Prof. Dr. Gökmen Kahiloğulları 2 kilometre yüzme, 21 kilometre maraton, 90 kilometre bisikletle pedal çevirerek toplamda 79.3 mil (113 kilometrelik) parkuru başarıyla tamamladılar.

Mesleki alandaki başarılarını, sportif alanlarda da gösteren beyin cerrahları, yarışmaya katılma gerekçelerini ise insan sağlığı için her yaşta sporun şart mesajını vermek olarak gösterdiler.

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2018, 21:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER