Yurtdışına Sağlık Personeli Görevlendirilecek

Sağlık Bakanlığımıza bağlı Yurt Dışında (Somali, Sudan,Suriye, Bangladeş, Nijer, Kırgızistan vb. ) hizmet veren sağlık tesislerimizde görev almak için Bakanlığımıza bağlı sağlık tesislerinde çalışmakta olan hekimler http://www.tkhkacil.com/pers internet adresindeki ilgili alanları doldurmak suretiyle başvurularını yapabilirler.

Yurtdışına Sağlık Personeli Görevlendirilecek

Ayrıca;

Bakanlığımız tarafından Sudan Cumhuriyeti ile Somali Federal Cumhuriyetinde işletilmekte olan sağlık tesislerinde geçici olarak görevlendirilmek üzere tabip, uzman tabip, diş tabibi ve uzman diş tabibleri dışındaki unvanlarda aşağıda belirtilen usul ve esaslara göre personelin müracaatları 05.01.2018-19.01.2018 saat 23:59’a kadar alınacaktır. Görevlendirmeler, komisyon değerlendirme işlemlerine müteakip 4 aylık süre ile yapılacaktır. Komisyon değerlendirmeleri Müsteşarlık Makamının 14.11.2017 tarih ve 97014916-319-2126 sayılı Onayında belirtilen kriterler ve görevlendirilecek sağlık tesisinin ihtiyaçları doğrultusunda değerlendirilecektir. Bakanlık Makamınca doğrudan takdir olunacak haller ve yapılacak görevlendirmeler hariç olmak üzere, müracaatlar aşağıda belirtilen usul ve esaslara göre  alınacaktır.

Genel Esaslar:

Daha önce Somali veya Sudan Cumhuriyetlerindeki sağlık tesislerinde görevlendirilmemiş olunması,

Görevlendirme talebinde bulundukları branş veya birimlerde en az 2(iki) yıldır fiilen görev yapıyor olunması ve toplamda 5 (beş) yıllık sağlık meslek mensubiyetinin bulunması,

Yoğun Bakım ve diyaliz birimlerinde görev talep eden personel için gerekli sertifikaya haiz olunması,

Yoğun Bakım ünitesi, ameliyathane, acil servis, diyaliz ünitesi gibi özellikli birimlerde görevlendirme talep edenler için görev alacakları yıl içerisinde 40 yaşını, diğer birimlerde görevlendirme talep edenler için ise 45 yaşını doldurmamış olması gerekmektedir.

Başvuru Esasları:

Başvurular Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri ve Yurtdışı Sağlık Birimleri Dairesi Başkanlığı web adresinde belirtilecek olan https://spts.saglik.gov.tr internet adresi üzerinden sadece elektronik ortamda alınacak olup şahsen, e-mail, faks ya da posta yolu ile yapılan müracaatlar değerlendirilmeye alınmayacaktır.
Başvurular belirtilen internet adresi aracılığıyla e-devlet üzerinden yapılacağından e-devlet şifresinin alınmış olması gerekmektedir.

Yayınlanan web adresinde “Kullanıcı Kılavuzu' bulunmakta olup müracaatta bulunacakların bu kılavuzu inceledikten sonra başvuru yapmaları gerekmektedir.
Söz konusu görevlendirmeler 4’er aylık dönemler halinde yapılacak olup bu konudaki tüm duyurular Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri ve Yurtdışı Sağlık Birimleri Dairesi Başkanlığı web sitesinden yapılacaktır.

Müracaat edenlerin hangi ülkeye gidecekleri hususu Komisyon tarafından belirlenecektir.

Görevlendirmeler; Sudan ve Somali’de bulunan sağlık birimlerinin ihtiyaçları doğrultusunda yapılacaktır.
Değerlendirmeler Komisyon tarafından uygun görülen başvuru sahiplerinin hizmet puanı üstünlüğüne göre ve gerekli görüldüğünde mülakat sonucuna göre neticelendirilecektir.

Gereklidurumlarda geçici görevli olan personelin görev süreleri uzatılabilecektir.

Müracaat şartlarını taşımadığı halde müracaat edenlerin başvuruları geçersiz sayılacaktır. Ayrıca müracaat şartlarını taşımadığı halde başvuruları sehven kabul edilenlerin başvuruları iptal edilecektir.

Müracaatlar bu dönem için geçerli olup her dönem için ayrı ayrı müracaat gerekmektedir.

İlan Metni İçin Tıklayın...

Başvuru Klavuzu İçin Tıklayın...

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2018, 16:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sultan  Baran
Sultan Baran - 5 ay Önce

2018-2019 yılı için başvuru ne zaman

Dr güldane çelebi
Dr güldane çelebi - 5 ay Önce

Yurt dışı görevi içinyaş engeli olmamalı insan çalıştıkça tecrübesi daha çok attıyor

Oğuzhan KARAGÖZ
Oğuzhan KARAGÖZ - 8 ay Önce

Yurt dışında görev almak istiyorum att mezunuyum 10 yıllık acil tecrübem var ve aon sekiz yıldır acil sorumluluğu yapıyorum

Eşe kiliç
Eşe kiliç - 5 ay Önce

Bende görev almak istiyorum yoğun bakım hemşiresiyim yaş önemli olmaması lazım diye düşünüyorum

Yasemin bayrakdar
Yasemin bayrakdar - 3 hafta Önce

Ebe hemsireyim afyon devlet hastanesinde calismaktayim bende yurt disi neresi olursa görev almak istiyorum

Mustafa asım erol
Mustafa asım erol - 4 ay Önce

Selamlar diş protez teknisyeni olarak çalışmak isterim mümkünse saygılar. as_kdl_dent@hotmail.com

Yasemin Ocak
Yasemin Ocak - 3 ay Önce

Bende Somali ya geçici görevli gitmek istiyorum

SIRADAKİ HABER