UMKE ARAÇLARININ İLLERE TESLİMİ DEVAM EDİYOR

UMKE ARAÇLARININ İLLERE TESLİMİ DEVAM EDİYOR

Genel Müdürlüğümüzce Afet ve Acil durumlarda UMKE personelinin kullanımına sunulmak üzere 45 adet 4×4 UMKE arazi aracının dağıtımı gerçekleştirilmiştir.

Sağlık Bakanlığı tarafından Kırşehir’e gönderilen tam donanımlı ambulans UMKE birimine teslim edildi.

İl Sağlık Müdürü tarafından UMKE birim sorumlusu Feyzullah Çetin’e teslim edilen ambulansla UMKE biriminin ambulans sayısı 2’ye çıktı.
Ambulans teslim törenine; İl Sağlık Müdürü Suat Türkoğlu, Sağlık Hizmetleri Başkanı Serdar Duru, UMKE sorumlusu Feyzullah Çetin ve UMKE personeli katıldı.

Kilis'e UMKE aracı takviyesi

Sağlık Bakanlığı tarafından Kilis'te 3 adet Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE) aracı gönderildi.
Fırat Kalkanı ile Zeytin Dalı Hareketi bölgesinin karşısında bulunan Kilis’e Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından İl Sağlık Müdürlüğüne 3 adet UMKE hizmet aracı gönderildi. Fırat Kalkanı ile Zeytin Dalı Hareketi sırasında büyük başarıya imza atan UMKE ekiplerine takviye amacıyla gönderilen 3 aracın hem Kilis hemde Suriye’de kullanılacağı öğrenildi. Öte yandan Türkiye'nin çeşitli illerinden Kilis'e geçici görevle gelen UMKE ekipleri Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı Hareketi bölgesinde görev yapıyor.

Muş’a yeni UMKE aracı gönderildi

Sağlık Bakanlığınca Muş'a gönderilen tam donanımlı UMKE aracı ile ilgili açıklamalarda bulunan İl Sağlık Müdürü Serdal Türkoğlu, UMKE'deki araç sayısının 2'ye çıktığını ifade etti. Türkiye genelinde 40 ile dağıtılan UMKE aracını teslim aldıklarını kaydeden Türkoğlu, "Sağlık Bakanlığımız, ülke genelinde 40 ile tam donanımlı UMKE araçları gönderdi. 40 il içerisinde Muş'un da olması bizler için son derece önemli. UMKE aracının Muş'a kazandırılmasında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz" dedi.

Araç teslim törenine; İl Sağlık Müdürü Serdal Türkoğlu, Sağlık ve Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı Abdurrahman Özden katıldı.

SAĞLIK Bakanlığı tarafından Nevşehir’e tam donanımlı UMKE (Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri) aracı gönderildi.

Sağlık Bakanlığı tarafından gönderilen tam donanımlı araç, UMKE Biriminde kullanılmak üzere törenle teslim edildi. Törene  AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz ve Yücel Menekşe, Nevşehir İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay, Destek ve Personel Hizmetleri Başkanı Mustafa Güçlü ve UMKE personeli katıldı.  Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay; ''Gönderilen bu yeni UMKE aracı ile Müdürlüğümüz bünyesindeki UMKE araç sayısı 3’e yükseldi. UMKE aracının Nevşehir’e verilmesinde emeği geçenlere başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a, Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca'ya, Nevşehir Milletvekillerimiz Mustafa Açıkgöz ve Yücel Menekşe'ye teşekkür ediyor, aracın tüm Nevşehir’e hayırlı olmasını diliyorum'' dedi.

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2018, 10:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER