ULUSLARARASI KORUMA ve ACİL DURUMLARDA SAĞLIK MÜDAHALELERİ ÇALIŞTAYI

Uluslararası Koruma ve Acil Durumlarda Sağlık Müdahaleleri Hakkında Uluslararası Standartlar Çalıştayı Yapıldı

ULUSLARARASI KORUMA ve ACİL DURUMLARDA SAĞLIK MÜDAHALELERİ ÇALIŞTAYI
12-13 Şubat 2015 tarihlerinde, Antalya’da Uluslararası Koruma ve Acil Durumlarda Sağlık Müdahaleleri Hakkında Uluslararası Standartlar Çalıştayı Yapıldı. Özellikle kamplarımızın bulunduğu illerden sosyal çalışmacı, psikolog ve sosyal hizmet uzmanlarından oluşan 50 kişilik gruba uluslararası koruma ilkeleri, yabancılar ve uluslararası koruma kanunu, geçici koruma yönetmeliği, uluslararası hukukta sağlık hizmetlerine erişim hakkı, üreme sağlığı, psikososyal destek ve ruh sağlığı, cinsel ve toplumsal cinsiyet temelli şiddete müdahale konularında eğitim verildi.

Çalıştay IPA projesi kapsamında icra edildi. Türkiye’de kamp dışındaki Suriyelilere yönelik koruma ve temel hizmetlerin sağlanması projesinin bir ayağı olarak gerçekleştirilen çalıştay Genel Müdürlüğümüz moderatörlüğünde yapıldı.

Ayrıca Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR), Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA) katıldı ve eğitim desteği verdi. 

UMKE AJANSI

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2015, 16:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER