ŞEHİDİN NAAŞI YARIN KALDIRILACAK

Afrin'de, mayın patlaması sonucu askeri araçta görevli bir sivil personel şehit oldu, üç asker yaralandı. Afrin’de zırhlı askeri aracın geçişi esnasında EYP patlaması Ulusal Medikal Kurtarma Ekibinden (UMKE) Burak Tatar şehit düştü.

ŞEHİDİN NAAŞI YARIN KALDIRILACAK

Şehidimizin Cenazesi (02.04.2018 Pazartesi günü)  öğlen namazını müteakiben,  Erzurum merkez Narmanlı Camiinde kılınacak Cenaze Namazından sonra  Güzelova köyüne defnedilecektir.

Yazılı açıklama yapan Bakan Demircan, "Harekatın başladığı ilk günden itibaren, vatan, millet aşkıyla gerek hastanelerde gerek ambulanslarda gerekse cephede canları pahasına yaralılarımıza müdahale eden çalışanlarımızın ne kadar kutsal bir görev üstlendiklerine bir kez daha şahitlik ettik, ediyoruz. Yüzlerce sağlık çalışanı gibi Burak Kardeşimiz de görev yaptığı Erzurum 112 Komuta Kontrol Merkezinden gönüllü olarak savaş bölgesine gidip kutsal görevi icra ederken Hakk’ın rahmetine kavuşmuştur. Şehitlik gibi yüce bir mertebeye nail olan Burak Kardeşime Allah’tan rahmet, yakınlarına ve tüm sağlık camiamıza başsağlığı diliyorum" ifadelerinde bulundu.

Genelkurmay Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada, Afrin'in Kestele Hidirya bölgesinde intikal halinde olan askeri aracın geçişi sırasında mayın patladığı belirtildi.

Patlama nedeniyle araçta görevli bir sivil personelin şehit olduğu, üç askerin yaralandığı ifade edildi.

Açıklamada, "Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, şehidimizin kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar dileriz." ifadelerine yer verildi.

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

 "Zeytin Dalı Harekatı kapsamında fedakarca görev yapan sağlık çalışanlarımızdan UMKE görevlisi Burak Tatar, bugün Afrin bölgesinde el yapımı bombanın patlaması sonucu şehit olmuştur.

Harekatın başladığı ilk günden itibaren, vatan, millet aşkıyla gerek hastanelerde gerek ambulanslarda gerekse cephede canları pahasına yaralılarımıza müdahale eden çalışanlarımızın ne kadar kutsal bir görev üstlendiklerine bir kez daha şahitlik ettik/ediyoruz.

Yüzlerce sağlık çalışanı gibi Burak Kardeşimiz de görev yaptığı Erzurum 112 Komuta Kontrol Merkezinden gönüllü olarak savaş bölgesine gidip kutsal görevi icra ederken Hakk’ın rahmetine kavuşmuştur.

Şehitlik gibi yüce bir mertebeye nail olan Burak Kardeşime Allah’tan rahmet, yakınlarına ve tüm sağlık camiamıza başsağlığı diliyorum."

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2018, 14:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
Dr. Mustafa Ekici
Dr. Mustafa Ekici - 9 ay Önce

Başımız sağolsun...
Sınırda beraber görev yaptığım UMKE ekiplerinde şunu gördüm. O kadar istekli ve arzulularki Dünya yı omuzla desen sorgulamadan işe koyulacaklar. O kadar büyük bir görev aşkı ve vatan aşkına sahipler.
Sen de şehitlik mertebesini omuzladın bu genç yaşta, eminim yüzün Afrin e göreve geldiğin ilk günkü gibi gülüyordur. Allah kalanlarına sabır versin.

Alpago
Alpago - 9 ay Önce

Bir kaç defa çalıştığın istasyonda çayını içtim sohbet ettim. Efendi, saygılı etrafına neşe saçan bir insandın. Seni hep gülerken gördüm. Allah seni o kadar sevmiş ki erken yanına aldı. Allah ailene dayanma gücü ve sabır versin. Bizlerede hainlerden kanının intikamını alma fırsatı versin. Nur içinde yat kardeşim.

SIRADAKİ HABER