Sağlıkta Tüm Yöneticilerin Görevi Sona Eriyor

Sağlıkta Tüm Yöneticilerin Görevi Sona Eriyor

Sağlık Bakanlığında  görev yapan en üst kademeden en alt kademeye kadar bütün yöneticilerin görevleri çıkacak KHK ile sona eriyor.
Yeni teşkilat yasası kapsamında ciddi değişiklikler oluyor. Genel sekreterlikler lağvediliyor, sözleşmeler sona eriyor. 657 Sayılı DMK'nın 88 ve 86. maddelerine göre yapan idarecilerin görevlendirmeleri KHK nın yayınlanması ile sona erecek.
Yeni dönemde tekrar görev alacaklarla yeniden sözleşme imzalanacak, sözleşme imzalanmayanlar asli kadrolarına dönecek. İl Sağlık Müdürlüklüklerine 200 uzman kadrosu tahsis edilip kamu hastanelerinin işlemlerini takip etmeleri sağlanacak.
Boşa düşecek 80 den fazla genel sekreter ile 35 halk sağlığı müdürü , il sağlık müdür yardımcısı olarak görevlendirilmeleri bekleniyor. Tıbbi,idari ve mali başkanların il sağlık müdürlüklerinde şube müdürü olarak görevlendiirlmesi planlanıyor.
Tüm posizyonların sözleşmeli olması planlanıyor. Sözleşmeler 2 yıldan az 4 yıldan fazla olmayacak. Gerek görülürse uzatılacak.
Kadrolu yöneticilerin sağlık uzmanı ve müşavir olarak atanması planlanıyor.

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2017, 08:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
kys
kys - 2 yıl Önce

Aynı tas , aynı hamam. Önemli olan uzman adı altında verilen fahiş ücretlerin iptal edilmesidir. Rutin memurluk işlerinin nesi uzmanlıktır, anlayamadık gitti. Yazık günah. Milletin asgari ücretine gelince bütçe el vermiyor. Bir yandaş gruba gelince kesenin ağzı açılıyor. Tam bir kazan kazan politikasıdır. Yandaş politikasıdır.Liyakatı hak getire.

SIRADAKİ HABER