Sağlık Bakanlığı´dan doktor Serkan Yarimoğlu´nun bıçaklanmasına kınama!

Sağlık Bakanlığı, Iğdır Devlet Hastanesi´nde görevli Üroloji Uzmanı Op.Dr. Serkan Yarimoğlu´nun kalbinden bıçaklanmasını kınadı. Bakanlık, tarafından yapılan açıklamada, ihtiyaç durumu halinde hava ambulansın hazır bekletildiği belirtildi.

Sağlık Bakanlığı´dan doktor Serkan Yarimoğlu´nun bıçaklanmasına kınama!

Iğdır Devlet Hastanesi'ne 3 ay önce Üroloji Uzmanı olarak atanan evli ve bir çocuk babası 31 yaşındaki Op. Dr. Serkan Yarimoğlu, muayene sırasında tartıştığı hastası İbrahim Kum tarafından kalbinden bıçaklanarak ağır yaralandı. Doktor Yarimoğlu hastanenin yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınırken, zanlı polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

Sağlık Bakanlığı tarafından Op. Dr. Serkan Yarimoğlu'nun bıçaklı saldırı sonucu ağır yaralanmasıyla ilgili açıklama yapıldı. Açıklamada, doktor Yarimoğlu'nun göğüs ve batın bölgesinden yaralandığı ifade edildi ve "Hekimimize kalp damar cerrahi ve genel cerrahi uzmanlarımız derhal müdahale etmiştir. Yapılacak ameliyat sonrası olası ihtiyaç durumuna binaen hava ambulansımız hazır bekletilmektedir. Yine tedbiren Erzurum Atatürk Üniversitesi Hastanesi KVC Yoğun Bakım Ünitesinde gerekli hazırlıklar yapılmıştır. Menfur saldırıyı gerçekleştiren şahıs yakalanmış ve adli işlemler başlatılmıştır. Sayın Bakanımız Ahmet Demircan saldırıya uğrayan hekimimizin sağlık durumunu ve olayı bizzat takip etmektedir. Bu çirkin saldırıyı kınıyor; saldırıya uğrayan hekimimize acil şifalar diliyoruz" denildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER