Sağlık Bakanlığı Destek Personeli Alım İlanı Başvuruları İçin Son Günler (En Az İlkokul Mezunu)

Sağlık Bakanlığının resmi internet sitesi üzerinden bir ilan yayımlanmıştı ve en az ilkokul mezunu destek personeli alımı gerçekleştirileceğine yer verilmişti. Söz konusu yayımlanan ilana başvurularda son günler. Peki başvurular ne zaman sona erecek? İşte merak edilen tüm detaylar.

Sağlık Bakanlığı Destek Personeli Alım İlanı Başvuruları İçin Son Günler (En Az İlkokul Mezunu)

Geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı ve Genel Müdürlüğü tarafından yeni bir duyuru yayımlanmış ve söz konusu yayımlanan duyuru içerisinde ise; destek personeli alımı gerçekleştirileceği belirtilmişti. Yayımlanan ilana başvurular sona eriyor...

81 destek personeli alımı yapılacağı ifade edilirken söz konusu alım ilanına en az ilkokul mezunu adayların başvuru yapması gerektiği belirtildi.

Ayrıca yayımlanan ilanda adaylardan talep edilen genel başvuru şartlarına haiz olunması zorunlu olduğuna yer verildi.

PEKİ ADAYLARDAN HANGİ BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Yayımlanan ilanda adaylardan talep edilen genel başvuru şartları ise;

"Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak veya Türkiye’de yasal olarak ikamet ediyor olmak, Mesleğini icra etmesine engel olacak sağlık sorunu bulunmamak, En az ilkokul mezunu olmak, Kişiler arası olumlu ilişkiler kurabilme yeteneğine sahip olmak,

8 Kasım 2016 tarihli ve 676 sayılı KHK uyarınca yapılacak olan güvenlik soruşturması engeli bulunmamak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

Affa uğramış olsalar bile Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarla, zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya kaçakçılık, resmî ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, devlet sırlarını açığa vurma suçlarından dolayı hükümlü bulunmamak.

T.C. Vatandaşı erkek adaylar için askerliğini tamamlamış veya askerlikten muaf olmak veya en az 3 yıl süre ile tecilli olduğunu gösterir belge sunmak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı bulunmamak, 01.01.1955 tarihinden sonra doğmuş olmak" şartları olarak duyuruldu.

ADAYLAR BAŞVURULARINI NE ZAMAN YAPACAKLAR?

Yayımlanan söz konusu ilana başvuru yapacak adaylar başvurularını 11 Temmuz 2018 tarihinden, 17 Temmuz 2018 tarihinde saat 18:00'a kadar yapmaları gerekiyor.

Ayrıca başvuruların //www.sihhatproject.org adresli internet sitesi üzerinden elektronik ortamda yapılacağı ifade edildi.

BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYINIZ

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2018, 11:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
Melih nersin
Melih nersin - 5 ay Önce

Lise mezunu

SIRADAKİ HABER