Sağlık Bakanlığı 56 bin personel memur alım başvuru şartları atama yapılacak bölümler

Sağlık Bakanlığı atama yapacak bölümler hangisi, Sağlık Bakanlığı personel alımı ne zaman olacak?

Sağlık Bakanlığı 56 bin personel memur alım başvuru şartları atama yapılacak bölümler

Sağlık Bakanlığı 2018 atama yapacak bölümler hangisi, Sağlık Bakanlığı personel alımı ne zaman başlıyor, başvuru şartları neler? Sağlık Bakanlığı 2018 yılında toplam 56 bin personel alacak. Adayların başvuru şartları arasında KPSS'ye girmiş olması gerekiyor. Sağlık Bakanı Ahmet Demircan kadroya alınacak bölümleri katıldığı canlı yayında açıkladı. İşte 2018 Sağlık Bakanlığı atama yapılacak bölümler... Sağlık Bakanı Ahmet Demircan yaptığı açıklamasında 2018 yılında toplam 56 bin memur alımı yapacaklarını açıkladı. Yine pozisyonlar hakkında da kamuoyuna bilgi verdi. Kamuda çalışmak isteyen yüzbinlerce kişinin merakla beklediği işçi alımları, artık İŞKUR üzerinden yapılacak. Taşeron yerine 'kamu işçisi' statüsündeki personel alımları KPSS ve sözlü sınavla gerçekleşecek. Alımların KPSS puanı ile yapılması beklenirken, her bir pozisyon içinde de ayrı başvuru şartı aranacak. 

SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALINACAK BÖLÜMLER

 Sağlık Bakanlığı 2018 yılı bütçesinin Türkiye Büyük Millet Meclisinde gerçekleştirilen görüşmeleri esnasında Sağlık Bakanlığına alınacak personel sayısı da gündeme geldi. Sağlık Bakanlığı en çok personel alımı yapılacak bakanlıklar arasında yer almaktadır. Alınacak personel kadroları içerisinde Sağlık Denetçisi, Mühendis, Uzman, Tekniker, Şehir Plancısı, Sosyolog, Avukat, İmam-Hatip, İç Denetçi, Eğitim Uzmanı, Şoför, Memur, Veteriner Hekim, Tıbbi Teknolog, Hemşire, Ebe, Sağlık Memuru, Aşçı, Hizmetli, Diş Protez Teknisyeni, Laborant gibi kadrolarda aamalarında neye öncelik vereceğimizi önümüzdeki günlerde ilan edeceğiz. Sağlık Bakanı Ahmet Demircan hangi branştan kaç kişi alacağını önümüzdeki günlerde belirleyeceğiz dedi.

19 BİNİ İŞÇİ, 27 BİNİ SÖZLEŞMELİ 10 BİNİ DOKTOR 56 BİN KİŞİ ALINACAK

Sağlık Bakanı Demircan, şu bilgileri verdi: "Şu anda bizim döneme ait kuralarımızın sonucu yani Devlet Hizmet Yükümlülüğüyle ilgili bekleyen sayımız çok az. Onlar da güvenlik soruşturmaları bittiğinde atanıyor. Atanamayan arkadaşların da neden atanamadıklarını bildiriyoruz. 2018 yılında 27 bin ebe, hemşire ve sağlık personeli, 19 bin işçi alınacak. 

ALIMLAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Sağlık Bakanı yaptığı açıklamasında hangi kadrolar için kaç kişilik atamanın yapılacağını ve toplam 56 bin memur alımı yapacağını açıkladı. Peki alımlar ne zaman yapılacak? Sağlık Bakanı Ahmet Demircan 56 bin memur alımı hakkında her hangi bir bilgi vermedi ancak atamaların kademe kademe yapılacağı ön görüldüğü için ilk memur alımı ilanının yakın zamanda duyurulması beklenmektedir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER