Kıbrıs'da “ Acil Müdahale Eğitimi"

Kıbrıs'ta “ Acil Müdahale Eğitimi

Kıbrıs'da “ Acil Müdahale Eğitimi
T.C. Sağlık Bakanlığı Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Genel Müdürlüğü koordinasyonunda Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Eğitim ve Projeler Daire Başkanlığımızca Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığında çalışan sağlık personeline yönelik olarak 12 Mayıs-13 Haziran 2014 tarihleri arasında Kıbrıs-Lefkoşa da 4 Grup “ Acil Müdahale Eğitimi “ ve 1 Grup” Eğitim Becerileri Eğitimi “yapılmıştır.

Eğitime Bakanlığımızdan ve illerimizden eğitmenler katılmıştır. Eğitime Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığından Acil Müdahale Eğitimine 93 sağlık personeli katılmış olup sınav sonunda başarılı olanlara başarı belgesi verilmiştir. Eğitim Becerileri Eğitimine 16 kişi katılarak eğitmen olmuştur. Eğitim kapanış törenine katılan bakanlığımız Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Eğitim ve Projeler Daire Başkanı Dr. Duygu CENGİZ ile sona ermiştir.

Eğitimde katkıları olan eğitmenlerimize, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Sağlık Bakanı Uzm. Dr. Ahmet GÜLLE, Müsteşar Uzm. Dr. Ömer GÜR, Bakanlık Müdürü Yeşim KUBİLAY, Yataklı Tedavi Hiz. Md. Dr.Katyon KOBAT, Tedavi Hiz. Md. Dr. Emine GÜLLÜELLİ, Hemşirelik Hiz. Md. İsmet ÇOBAN’a katılımcılarımıza teşekkür ederiz.

Dr. Duygu CENGİZ

Eğitim ve Projeler Daire Başkanı
Eğitim ve Projeler Daire Başkanlığı
Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2014, 00:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER