400 yataklı Çanakkale Devlet Hastanesi'nin temeli atıldı

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, 400 yataklı Çanakkale Devlet Hastanesi'nin temelini attı

400 yataklı Çanakkale Devlet Hastanesi'nin temeli atıldı
 
Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, Çanakkale programın kapsamında, TOKİ tarafından yapılacak 400 yataklı Devlet Hastanesi'nin temelini attı. Burada yaptığı konuşmada, hasta başına düşen kapalı alanın 200 metre kareye ulaştığını belirten Müezzinoğlu, “Sağlıkta çok önemli değişim ve dönüşümleri başardık. Hangi şartlarda olursa olsun, fakir-fukara, yaşlı, engelli her vatandaşımız hakkı olan sağlık hizmetini hakkaniyetli bir şekilde alacak, dedik ve sağlığın önündeki bütün engelleri kaldırdık” diye konuştu.

Aile hekimleriyle toplumun her ferdine ulaşmaya çalıştıklarını ifade eden Müezzinoğlu, aile hekimliğinin kapsama alanını daha da genişletmek için yoğun emek sarf ettiklerini söyledi. Hastanelere çağdaş ve modern bir anlayış kazandırdıklarını hatırlatan Bakan Müezzinoğlu, “Artık 5 yıldızlı hastane tabirinden 7 yıldızlı hastaneye döndük. 1 hasta başına düşen kapalı mekan ortalama 200 metrekare civarında. Bu rakam bir ailenin belki de oturduğu dairelerden daha geniş” dedi. Bütün bu gelişmelerin siyasi istikrar sayesinde olduğunu söyleyen Müezzinoğlu, istikrarın Türkiye’ye büyük kazanımlar sağladığını vurguladı.

Konuşmalardan sonra Bakan Müezzinoğlu, Çanakkale Valisi Ahmet Çınar, AK Parti Milletvekili İsmail Kaşdemir, Çanakkale Belediye Başkan Adayı Mehmet Daniş ve protokol mensuplarıyla birlikte Devlet Hastanesi'nin temelini attı.

Fakültenin açılışına katıldı

Temel atma töreninin ardından Bakan Müezzinoğlu ve beraberindekiler, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi binasının açılışını yaptı. Binayı gezen Bakan Müezzinoğlu, TÖMER’de Türkçe öğrenen yabancı öğrencilerle bir süre sohbet etti. Müezzinoğlu, daha sonra kara yoluyla Çanakkale’den ayrıldı.

Bakan, gün boyu Çanakkale’deydi

Çanakkale'ye dün akşam saatlerinde gelerek Ezine Devlet Hastanesi'nin açılışını yapan Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, akşam da sağlık çalışanlarıyla bir araya geldi. Geceyi Çanakkale'de geçiren Müezzinoğlu, sabah namazının ardından Devlet Hastanesi acil servisini teftiş etti, daha sonra deniz kenarındaki bir çay bahçesinde vatandaşlarla kahvaltı yaptı. Burada vatandaşlarla tek tek sohbet eden Müezzinoğlu, daha sonra esnafı ziyaret etti.

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2014, 18:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER