Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Tacettin Çetinkaya, "14 Mayıs’ta 2023 seçimleri ya olmak ya da olmamak ya ezilmek bütün bu zorluklara katlanmak yoksa buna karşı biz hayır, biz artık ezilmeyeceğiz. Biz bu milletin hakkını tefecilere, faizcilere, yabancı sermayeye peşkeş çekmeyeceğiz, bu ülkenin güzel kaynaklarını önce kendi milletimiz için kullanacağız” dedi.

KEMAL ONUR ATALAY

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Tacettin Çetinkaya, "14 Mayıs’ta 2023 seçimleri ya olmak ya da olmamak ya ezilmek bütün bu zorluklara katlanmak yoksa buna karşı biz hayır, biz artık ezilmeyeceğiz. Biz bu milletin hakkını tefecilere, faizcilere, yabancı sermayeye peşkeş çekmeyeceğiz, bu ülkenin güzel kaynaklarını önce kendi milletimiz için kullanacağız” dedi.

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Tacettin Çetinkaya, Aksaray İl Başkanı Levent Şahin ve partili yöneticileriyle birlikte düzenlediği basın toplantısında “Saadet Sahada” programı kapsamında kentte yapılan çalışmalara ilişkin bilgi verdi. Çetinkaya, şunları söyledi:

"İKTİDARA GELMEK İÇİN MEŞRU HER TÜRLÜ YOLU DENERİZ"

“Hiçbir zaman siyaseti bir makam, bir menfaat, para veya bir ayrıcalık için yapmadık, yapmıyoruz, böyle bir niyetimiz yok. İlla bir milletvekili olacağız diye ortaya çıkmıyoruz milletvekili olmak istesek olacağımız yerlere giderdik.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti çok güçlü olursa mağdur ve mazlumların problemlerini çözer. Buna biz yeniden büyük Türkiye diyoruz. Yeniden büyük bir Türkiye, yaşanılabilir Türkiye’de gerçekleşir. Yaşanabilir bir Türkiye nedir? En temel haklarını adil bir şekilde karşılayan bir ülke demektir, en temel haklar nelerdir? Sağlık hizmetleridir, eğitim, gıda hizmetleridir. Bir insanın en temel gıdasını, eğitimini ve en temel sağlık hizmetlerini karşılayamazsanız siz yaşanabilir bir ülke değilsinizdir. Yaşanabilir bir ülke bunların hepsini en iyi şekilde karşılayan sanki bahşiş verir gibi halkı ezmeye çalışan, bakışlarıyla, tavırlarıyla ezmeye çalışan bir ülke değildir. Halkımızın hizmetçisi olarak gören, hakka hizmeti halka hizmet olarak gören bir anlayışı da ancak biz yapabiliriz. Bu noktada biz ittifaklar da yaparız iktidara gelmek için meşru her türlü yolu deneriz gayri meşru yola sapmayız. Bir takım seçim hileleri, oyunlar çevirmeyiz. Biz doğrudan ülkenin temel hakları çerçevesinde bir seçimde doğru bir neticeyi iyi bir neticeyi almak için hedef gösteririz. Bu nedenle bizimle bu duygu ve düşüncelerde olan herkesle iş birliği yaparız. Bu ülkeyi kalkındırmayı amaçlayan bir topluluğuz, buna da tüm tekliflere açığız.

"14 MAYIS 2023 SEÇİMLERİ YA OLMAK YA DA OLMAMAK..."

Geldiğimiz noktada bizim adımıza çıkıp bu ülkeyi 20 küsur yıldır sürdüren bir iktidar var Şşu anda. Milli görüşçüyüz diyerek ifade ediyorlar Erbakan hocamızın talimatıyla biz kurduk Recep Tayyip Erdoğan anlaştılar diye böyle bir yalanla bugüne kadar geldiler. Bu yalanlarının sonları da geldi, bunların icraatlarının sonları da geldi bunların bu ülkeyi kalkındıramayacakları da anlaşıldı. 20 yıl iktidarda kalacaksınız bu ülkenin en büyük sorunu enflasyonu ortadan kaldıramayacaksınız, sonra ‘bu ülkeyi biz yönettik’ deyip bir takım göstermelik şeyleri çıkıp televizyonların tamamını kontrol altına alacaksınız, insanların fikirlerini infial edeceksiniz bu olmaz böyle bir şey yok. Biz buna inanmıyoruz halkımızın çoğu da artık buna inanmıyor. Bu senaryoya, bu hikayeye artık kimse inanmıyor ve geldik 14 Mayıs’ta 2023 seçimleri ya olmak ya da olmamak ya ezilmek bütün bu zorluklara katlanmak yoksa buna karşı biz hayır, biz artık ezilmeyeceğiz. Biz bu milletin hakkını tefecilere, faizcilere, yabancı sermayeye peşkeş çekmeyeceğiz, bu ülkenin güzel kaynaklarını önce kendi milletimiz için kullanacağız. Bütün dünya ile ilişkimiz olacak ticari ilişkimiz olacak ama asla bu ülkenin kaynaklarından çevre ülkelerden sağlıklı ilişkiler doğuracak bir topluluk olarak bunu sağlayacağız. Bütün ülkenin kaynaklarını tarumar eden, ülkeyi ödeyemeyeceği bir borçlar içine sokan bir yönetimden de kurtulacağız. Bunu hep beraber gerçekleştireceğiz bütün millet olarak.

"SAADET PARTİSİ SEÇİME HAZIR BİR PARTİ"

Zam diye bir kavramımız var. Bu zam kavramı, memura işçiye zam verirken zam olarak geçiyor öbür tarafta vergiye ve birçok şeye zam geldiği zaman bu zam olmuyor bunun adı güncelleme oluyor. Kavram değişiyor, memura zam veriyor iyileştirmeler yapıyor bunun adı zam, birçok vergiye birçok cezaya gelen zamlara da güncelleştirme diyor dolayısıyla kavramları değiştirdiler bunlar. Saadet Partisi seçime hazır bir parti. Şimdi bir raporda bir istatistik var bir şirket bir rapor hazırlamış, Türkiye’nin 13 milyarderinin servetini hesaplamış, bu servetin nüfuzumuzun yarısından fazla olduğu söylemiş. Bu 13 milyarderin serveti 38-39 milyar civarında ama vatandaşın yüzde 40’ının serveti 38,5 milyar civarında. Buradaki adalet nerede? Orta direk diye bir kavram kalmadı yoksulluk sınırı 14 bin lira civarında ama 14 bin lira civarında kaç kişi maaş alıyor? Aslında asgari ücretin bile yeterli olmadığını memura ve emekliye verilen zam oranının yeterli olmadığını, devletin bürokrasisinde üst görevlilere üst düzey memurlara genel müdürlere ve birtakım memurlara verilen zam yüzde 60’ın üzerinde oldu. Adalet bunun neresinde? Üst düzey memur zaten birkaç yerden maaş alıyor, güzel imkanlar veriyorsunuz altına son model araba veriyorsunuz, lojman veriyorsunuz ama öbür taraftan gece gündüz çalışan memura, bürokrata, işçiye, duluna yetimine bunu çok görüyorsunuz.

"İKTİDAR BİR AVUÇ MÜTEAHHİDİ DÜŞÜNÜYOR"

İktidar bir avuç müteahhidin çıkarlarını düşünüyor o bakımdan iktidarın bu noktadaki adaletsizliğini bir sona ereceğini, son noktaya geldiğini vaat ediyoruz. Bunları biz çözeceğiz. Çok ciddi tereddütlerimiz var gençlerimizin geleceğe hazırlanması konusunda eğitim sistemimiz hakkında çok ciddi manada gençlerin yetiştirilmesi konusunda kaygımız var. Dolayısıyla biz ülkemizin her alanında kalkınma anlamında ülkemizin kalkınması anlamında ve yeniden büyük Türkiye olması için bizim görüşümüze milli bir görüşe ihtiyaç vardır."